Pondělí

5. června 2023

Nyní

21°

Zítra

20°

Svátek má

Počty uprchlíků přicházejících do hradeckého KACPU se opět zvyšují

11. 4. 2022

page.Name
V Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU) pro Královéhradecký kraj v posledních dnech přibývá registrovaných. V neděli centrum odbavilo 151 ukrajinských uprchlíků, z toho 55 získalo přes databázi krajských hasičů ubytování. V sobotu hradecké centrum zaregistrovalo 140 běženců a v pátek 112, vyplynulo z dnešních údajů. Je to nadále méně než v prvních týdnech provozu, kdy centrem denně prošlo v průměru 600 lidí.

Krajské asistenční centrum v Hradci Králové od začátku svého fungování 2. března odbavilo více než 12.100 ukrajinských uprchlíků, z toho 1851 uprchlíkům středisko přes databázi hasičů zajistilo ubytování.

Kapacita ubytování v kraji je podle hejtmanství nyní dostatečná. Většina ze zaregistrovaných uprchlíků v Královéhradeckém kraji bydlí v krajských, městských, obecních a dalších nekomerčních typech ubytování, jako jsou různé ubytovny a nemovitosti neziskových organizací. V regionu se často ubytovávalo také v domácnostech, a to díky početné ukrajinské diaspoře. Na území kraje žilo před ruskou invazí na Ukrajinu podle hejtmanství téměř 7000 Ukrajinců.

ČTK, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS KHK / Michal Fanta