Čtvrtek

7. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Ve Svobodných Dvorech hořel velký rodinný dům, škoda je přes milion

10. 4. 2022

page.Name
V Hradci Králové zasáhl dnes ráno požár velký rodinný dům v místní části Svobodné Dvory. Oheň se hasičům podařilo zlikvidovat za dvě hodiny. Podle vyšetřovatele činí způsobená škoda zhruba 1,2 milionu korun. Příčinou požáru byla technická závada.

Asi 35 metrů dlouhý rodinný dům v Cihlářské ulici začal hořet dnes před sedmou hodinou ranní. Požár se rozšířil na polovině budovy. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Kolem půl osmé se hasičům podařilo požár lokalizovat a zabránit jeho dalšímu šíření. Na půdě byl molitan, proto hasiči pracovali v dýchacích maskách.

Aby byl na místě dostatek dýchací techniky, povolal velitel zásahu z centrální stanice protiplynový kontejner s dostatečnou zásobou lahví se vzduchem. Kromě dalšího materiálu vynesli hasiči z domu i propanbutanové lahve a část autogenové soupravy. Voda byla na požářiště dovážena kyvadlově.

 

Před 10. hodinou dopoledne ohlásil velitel zásahu na operačním středisku likvidaci požáru. Oheň stihl poničit asi polovinu objektu. "Vyšetřovatel předběžně odhadl, že se škoda pohybuje kolem 1,2 milionu korun. K ohledání požářiště byla přizvána vyšetřovací skupina z Ústavu ochrany obyvatelstva. Bylo zjištěno, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Nikdo nebyl zraněn," později mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz

Foto: Michal Fanta / HZS KHK