Čtvrtek

29. září 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Zemřel publicista a držitel ceny Ferdinanda Peroutky Václav Souček

26. 4. 2022

page.Name
Ve věku 81 let zemřel publicista, držitel ceny Ferdinanda Peroutky, komentátor Českého rozhlasu Hradec Králové a člen kapely Lokálka Václav Souček. Informovala o tom jeho dcera Martina Součková.

"Po krátké a úderné nemoci zemřel hudební pábitel, publicista, redaktor Českého rozhlasu, držitel ceny Ferdinanda Peroutky, moderátor, člen kapely Lokálka a velký kamarád Vašek Souček. Odešel v plné mentální síle a velké milosti. V Hradci v tu chvíli mohutně zapršelo, lehounce to s námi zhouplo a pak se zase rozsvítilo. Ať vás dál provází jeho energie, humor a jemně filosofický nadhled. Ať si jej uchováte v srdci jako šťastnýho chlapa, stejně jako my, jeho milující rodina," napsala na sociální sítě Martina Součková.

Václav Souček se narodil 17. ledna 1941. Desítky let působil jako redaktor Českého rozhlasu Hradec Králové, v jehož vysílání měl vlastní pořad Glosa Václava Součka. Známý byl jako člen a moderátor skupiny Lokálka, konferenciér Porty a dalších folkových festivalů. V roce 1986 dostal ocenění Zlatá Porta za zásluhy o rozvoj žánru. V roce 2005 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. Zemřel v pondělí 25. dubna 2022. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Český rozhlas Hradec Králové


Zdroj: https://hradecky.denik.cz/zpravy_region/zemrel-hradecky-publicista-vaclav-soucek-20220426.html