Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Flošna se má otevřít zhruba za dva týdny. Uvažuje se o zastřešení

12. 5. 2022

page.Name
Hradecké letní koupaliště Flošna by se mělo návštěvníkům otevřít v druhé polovině května. Podle náměstka primátora Pavla Marka (za ANO) je aktuálně předpokládaný termín otevření v týdnu od 23. do 29. května. Vstupné v letošní sezoně zdraží v průměru o 20 korun. Radnice zároveň uvažuje o tom, že by do budoucna letní koupaliště nechala zastřešit.

Vzhledem k teplému počasí posledních dní se někteří Hradečáci domáhají otevření letního koupaliště Flošna už nyní. Podle náměstka primátora pro městský majetek Pavla Marka (za ANO) by se ale měli dočkat zhruba za dva týdny. "Tento týden je hezky, příští týden to má ale být zase trochu horší. Pokud bude předpověď pro ten další týden dobrá, měla by se Flošna otevřít," řekl Salonkám Marek. Otevřít by se tak předběžně mohlo v týdnu od 23. května. Loni se koupaliště poprvé otevřelo 4. června. 

Rozšíření se neplánuje, zastřešení možná ano

Podle některých hlasů ze sociálních sítí není koupaliště Flošna pro krajské město dostatečně velké. O výrazném rozšíření Flošny se však aktuálně podle náměstka Marka neuvažuje. "Jsme městem rybníků, takže doufejme, že se lidé nebudou chtít pouze mačkat na Flošně, kde to může být v těch nejteplejších dnech trochu nepříjemné. V naprosté většině letní sezony ale Flošna vytížená není. Nějaké rozšiřování Flošny by v současné době bylo natolik finančně náročné, že si to město nemůže dovolit," řekl Marek.

Náměstek primátora pro správu majetku města je podle svých slov stejně jako ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové (SNHK) Jaroslava Bernhardová spíše příznivcem zastřešení koupaliště než jeho rozšiřování. "Byl bych rád, kdyby se nám podařilo zajistit peníze do budoucího rozpočtu. Myslím si, že by to bylo rozumné řešení pro prodloužení sezony. Byli jsme se dokonce podívat v Kadani, kde zastřešené letní koupaliště a známe tak ekonomické dopady," informoval Marek . 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: SNHK