Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Po komplexní rekonstrukci otevřel v Hradci nový showroom značky Ford

13. 5. 2022

Po komplexní rekonstrukci otevřel v Hradci nový showroom značky Ford 26 snímků
Zbrusu nový autosalon značky Ford otevřel po komplexní rekonstrukci na východním okraji Hradce Králové. Nový showroom, který byl jako první v Česku postaven podle nejmodernějšího konceptu, můžete navštívit třeba hned o víkendu na speciální akci Ford Víkend, během které čekají na zákazníky zvýhodněné podmínky.

Moderní autosalon Fordu na adrese bratří Štefanů 66 se slavnostně otevřel ve čtvrtek večer. Během víkendu si pro zákazníky připravili v novém showroomu i legendární vozy Bronco, F150 či Mustang Mach1, které se do České republiky běžně nedováží. 

"Věřím, že nový autosalon zlepší image Fordu v Hradci Králové a přivede k nám nové a spokojené zákazníky,“ uvedl po slavnostním přestřižení pásky country manager Fordu pro Českou republiku Libor Beneš.

Radost neskrýval ani ředitel společnosti Olfin Car, která nový showroom na okraji Hradce Králové postavila. Olfin Car je dlouholetým prodejcem značek Volkswagen a Škoda Auto. "Po mnoha letech jsme se chtěli porozhlédnout po nové prémiové značce a oslovili jsme Lexus. Zjistili jsme ale, že Lexus mohou prodávat jen prodejci Toyoty. Nakonec to dopadlo to, že jsme dostali nabídku prodávat v Hradci značky Lexus i Toyota. V sousedství Fordu jsme koupili pozemek, na kterém nyní vzniká dvoushowroom Toyoty a Lexusu. Když už jsme připravovali stavební povolení, tak jsme zjistili, že jediná možnost sjezdu je přes pozemek u Fordu. No a protože byl zrovna Ford k prodeji, tak jsme ho koupili a změnili plány směrem k vytvoření tří sousedících showroomů," popsal Viktor Kuhn shodu okolností, která jeho firmu přivedla ke značce Ford. 

Automobilka Ford má zastoupení v Hradci Králové už více než 30 let. „Byl to jeden z prvních autosalonů, který se po revoluci v Hradci Králové stavěl a na svou dobu se jednalo o opravdu velký a moderní showroom. Pamatuju si doby, kdy zde Ford prodával až 600 aut ročně a patřil mezi největší prodejce ve městě,“ vzpomíná Viktor Kuhn s tím, že jeho přáním je vrátit Fordu v Hradci Králové trochu zašlou slávu.

Pokud byste chtěli vyrazit na akci Ford Víkend, můžete nový showroom navštívit v sobotu 14. května od 9 do 17 hodin a v neděli 15. května od 9 do 15 hodin. Poté bude autosalon otevřen každý pracovní den od 7 do 18 hodin.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera