Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Smetanovo nábřeží ovládne MINT Market, trhy s více než padesáti stánky

19. 5. 2022

page.Name
Autorská móda, šperky a design se vracejí do Hradce Králové. Na Smetanově nábřeží před Náplavkou se v sobotu od 10 do 17 hodin uskuteční oblíbené trhy MINT Market, kde ve více než padesáti stáncích nabídnou své produkty malí, lokální a nezávislí tvůrci.

Návštěvníci si budou moci pídit svěží jarní módu, designové doplňky, oblečení pro děti, hračky, šperky, kabelky, pásky a boty, bio kosmetiku a stovky dalších originálních výrobků přímo od jejich autorů. Chybět nebudou ani vybrané delikatesy. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří eventy pořádají přes deset let. V současné době ho úspěšně provozují od Ostravy až po Plzeň, přičemž počet nových lokalit neustále roste. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým sortimentem originálního zboží, většinou ruční nebo řemeslné výroby, s vysokým zastoupením současných trendů, jako jsou například fair-trade, eko, bio, zero waste nebo upcycled.

Návštěvníci často ocení osobní přístup a přímý kontakt s výrobci. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat své výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechno svůj čas nebo prostředky. „Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu,“ uvedla principálka Lenka Kolářová.

(hyš-mr)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Martin Rozbroj