Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Svatby i vodní lyžování. Stříbrňák letos nabídne nové možnosti

11. 5. 2022

page.Name
Městský kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové očekává po dvou letech ovlivněných epidemií covidu dobrý rok. Tržby by mu měly vzrůst o 30 procent asi na 15 milionů korun. Novinkami budou možnost uspořádání svatby v kempu či nabídka kurzu vodního lyžování. Kvůli zdražení nákladů, zejména energií, kemp zvýšil ceny ubytování v průměru o deset procent. ČTK to řekl Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové, které kemp provozují.

Se začátkem turistické sezony kemp postupně opustilo asi 80 ukrajinských uprchlíků, které v něm radnice ubytovala začátkem března. "Část jich odešla do ubytovacích kapacit krajského střediska pomoci KACPU, část jsme ubytovali v kapacitách města na ubytovně a v bytech," řekl náměstek primátora Pavel Marek (za ANO). Poslední běženci kemp, který bývá v plné sezoně obsazen asi 1500 lidmi, opustili 2. května.

Pro konání svateb, rodinných oslav, firemních a společenských akcí či koncertů kemp nákladem dvou milionů korun opravil objekt v zadní části areálu. "Hala má kuchyňku a sociální zázemí a nabídne až 120 míst k sezení, další prostory venku. Příjezd bude novou cestou ve směru od Svinar, aby například svatebčané nemuseli jezdit přes celý kemp," uvedl Zerzán. Zatím si svatbu v kempu letos rezervovalo osm párů.

Kemp, který za rok navštíví kolem 100.000 lidí, před letošní sezonou pořídil další čtyři mobilní domy, o něž je mezi hosty poptávka. Celkem kemp disponuje deseti čtyřlůžkovými mobilními domy, které jsou vybavené kuchyňkou, sociálním zařízením, televizí či klimatizací. Dalších 180 lůžek kemp nabízí v 15 chatkách a 52 lůžek má ve dvanácti takzvaných tramp stanech. Včetně plochy pro stany a karavany je kapacita kempu asi 2500 lidí.

V severovýchodní části kemp chystá plochu pro stanové městečko. "V příštím roce bychom do ní chtěli umístit deset pevných stanů pro děti, využívaly by je tábory nebo školy v přírodě," řekl Zerzán. Další investice kemp směřuje do solárních panelů pro ohřev vody. Chce tím ušetřit za elektřinu, za niž dá letos dva miliony korun, tedy dvakrát více než loni.

Pronájem dvanáctilůžkové chaty vyjde v hlavní sezoně na noc na 3200 korun, mobilního domu na 2200 korun. Při týdenním pobytu je cena nižší až o 25 procent. Za umístění vlastního stanu bude taxa 130 korun a za dospělou osobu 120 korun na den. Mimo hlavní sezonu jsou ceny nižší.

Městské lesy převzaly zanedbaný areál kempu v lednu 2020. Od té doby kemp výrazně vylepšily. "Investice dosud činily 10,1 milionu korun, z nichž polovina šla na pořízení mobilhomů. Dalších asi 15 milionů korun jsme dali do různých oprav," řekl Zerzán. Letos by se investice měly začít vracet. "Předpokládáme, že letos dosáhneme hrubého zisku šest milionů korun," uvedl Zerzán. Město by mělo letos na nájemném a ubytovacím poplatku od kempu získat 1,5 milionu korun.

Areál kempu má rozlohu zhruba 13 hektarů. Z toho přibližně polovina zabírá rybník, do kterého vstupuje zalesněný poloostrov. Kemp nabízí řadu atrakcí na vodě, na souši iv lese, například zapůjčení vodních šlapadel, laser game, minigolf, tělocvičnu pod širokým nebem nebo takzvanou gladiátorskou arénu.

ČTK
Foto: MMHK