Čtvrtek

29. září 2022

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

V Hradci začal růst největší areál Toyoty a Lexusu v České republice

3. 5. 2022

V Hradci začal růst největší areál Toyoty a Lexusu v České republice 24 snímků
Slavnostním poklepáním základního kamene za účasti primátora města Alexandra Hrabálka (ODS) odstartovala v Hradci Králové v pondělí 2. května stavba nového areálu prodeje a servisu automobilů značek Toyota a Lexus. Během následujícího roku by v ulici Bratří Štefanů měl vzniknout největší areál těchto značek v celé České republice. Společnost Olfin Car investuje do moderního areálu více než 100 milionů korun.

Stavbu nového areálu pro značky Toyota a Lexus připravovala společnost Olfin Car několik let. „Je to pro nás doposud největší stavba. Vznikne zde největší areál Toyoty a Lexusu v České republice a pro nás je to první investice, která výrazně překročí hranici 100 milionů korun. Stavební povolení jsme získávali téměř tři roky. Rádi bychom nový areál otevřeli do roka a do dne,“ řekl k zahájení stavby jednatel společnosti Olfin Car Viktor Kuhn.

Nový areál nabídne prodejny nových vozů, servisní zázemí včetně lakovny a klempírny a také jednu z největších ploch pro prodej ojetých vozů v Hradci Králové. Zatímco Toyota už zastoupení v Hradci Králové má, pro prémiovou značku Lexus vznikne v Hradci Králové zcela nově. V celé České republice jsou doposud pouze čtyři showroomy Lexusu, konkrétně v Praze, Ostravě, Karlových Varech a Průhonicích. Spádová oblast pro novou hradeckou prodejnu by tak měla obsahovat celé východní Čechy a také část severočeského regionu.

Na nový moderní areál se podle svých slov těší i primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek. „Město vítá každou investici, která u nás vzniká. Vznikne tady opravdu nádherný areál, který přispěje estetice příjezdu do Hradce Králové ve směru od Ostravy. Věřím tomu, že stavba bude natolik hezká, že si ji lidé opravdu všimnou,“ okomentoval stavbu hradecký primátor.

Radost ze zahájení stavby neskrýval ani ředitel Toyoty a Lexusu Česká republika Martin Peleška. „Pro nás je to ohromný posun dopředu v celém regionu. Areál, který tady vznikne, bude vůbec největším areálem pro obě značky v České republice. Pro nás je to velká radost, ale také velký závazek, protože chceme, aby stavba dopadla úspěšně a budoucí provoz byl úspěšný a udržitelný,“ dodal Peleška.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta