Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

V úterý se poblíž plaveckého bazénu otevírá Slunná loučka

9. 5. 2022

page.Name
Od úterý 10. května bude v provozu Slunná loučka v blízkosti padesátimetrového plaveckého bazénu na Eliščině nábřeží. Správa nemovitostí Hradec Králové (SNHK) se rozhodla relaxační a odpočinkovou zónu otevřít díky teplému počasí posledních dní. V provozu bude Slunná loučka denně od 10 do 18 hodin a postupně, s přicházejícím létem, se bude její otevírací doba prodlužovat.

Slunná loučka vstoupí zítra už do své sedmé sezony, mezi Šimkovými sady a plaveckým bazénem vyrostla v roce 2016. Relaxační zóna uprostřed města si za předchozích šest sezón našla spousty příznivců hlavně z řad maminek s malými dětmi, pro které je primárně určena. Děti zde najdou nekonečný zdroj zábavy a jejich rodiče klid a bezpečí, neboť každý ze spousty herních prvků je vybírán s důrazem na jejich bezpečnost.

"I přesto, že návštěvnost Slunné loučky velmi záleží na počasí, a navíc byla v posledních letech snížena vlivem nepříznivých okolností jako například pandemie covidu, věříme, že letošní sezóna bude rekordní," informovala SNHK na svém webu.

Asi největší atrakcí Slunné loučky zůstává velké mlhoviště, kolem kterého je soustředěno několik herních domečků a hrad se skluzavkou. V areálu naleznete i spoustu další her jako ruské kuželky, petangue nebo ping-pongový stůl. Pro děti je připraveno velké pískoviště, ti starší zde zase najdou trampolínky na zábavu i trénink. Návštěvníci také jistě uvítají množství laviček a lehátek pro pohodlný odpočinek a velké dřevěné opalovací plato.

Pokud máte sluníčka již moc, můžete využít stínu mohutných stromů nebo několika přenosných slunečníků. Samozřejmostí je pak i zázemí v podobě domečku, kde naleznete toalety, sprchy a koutek pro nejmenší s přebalovacím pultem, mikrovlnou troubou a ledničkou. Na terase je pak možnost občerstvení v bufetu. V otevírací době mohou návštěvníci vstupovat i do vnitřního areálu a využívat padesátimetrový plavecký bazén, dětský bazének, aquacentrum i Sauna & SPA zónu v městských lázních.

Dobrou zprávou pro návštěvníky je, že sem vstupné stejné, to základní na celý den pro dospělé vychází na 30 korun a pro děti a seniory 20 korun. Děti do 120 cm a kočárky mají vstup zdarma. Rovněž tak návštěvníci, kteří vstupují na Slunnou loučku z vnitřního areálu mají vstup a pobyt venku zdarma.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: SNHK