Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Zmatený muž odešel z Domova U Biřičky. Policisté žádají veřejnost o pomoc

10. 5. 2022

page.Name
Hradečtí policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném seniorovi z Domova U Biřičky. Zmatený muž, který se neorientuje v prostoru ani v čase, byl kolem 14. hodiny spatřen poblíž hotelu Garni. Podle policistů existuje důvodná obava o seniorův život.

Od úterního odpoledne pátrají hradečtí policisté po čtyřiasedmdesátiletém Františku Věříšovi, který odešel okolo půl desáté dopoledne z domova důchodců U Biřičky. Senior je asi 180 centimetrů vysoký, je štíhlé postavy a na hlavě má po stranách rozcuchané šedivé vlasy s horní pleší. Podle policistů muž pomalu a špatně chodí a je nahrbený.

Na sobě by senior měl mít flanelovou košili, šedé tepláky a na nohou boty cross. "Muž se neorientuje v prostoru ani v čase a nemá u sebe telefon. Pokud ho někdo zastaví, nebude schopen říci odkud je a kam patří," informovala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Podle posledních informací měl být muž po 14. hodině viděn u hotelu Garni v Hradci Králové.
"Jelikož je důvodná obava o jeho život, žádáme občany, kteří si muže všimnou, aby zavolali okamžitě na bezplatnou linku 158," dodala Kormošová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR