Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Dívka utekla z domu a v mrazu usnula na zastávce. Zachránili ji strážníci

14. 1. 2022

page.Name
Třináctiletou dívku spící jen v teplácích a mikině na autobusové zastávce našli v noci hradečtí strážníci. Venku v tu chvíli bylo šest stupňů pod nulou. Zmatenou a podchlazenou dívku strážníci zabalili do deky a následně od ní zjistili, že se pohádala s rodiči a utekla z domu.

Spící osoby oblečené jen v teplácích a mikině si všimli hradečtí strážníci na autobusové zastávce během své noční hlídkové činnosti. Protože bylo v tu chvíli v Hradci Králové šest stupňů pod nulou, rychle se na zastávku strážníci vydali. Okamžitě zjistili, že na zastávce neleží například bezdomovec, ale spí tam mladá dívka. 

Strážníci třináctiletou dívku probudili, zkontrolovali její zdravotní stav a rychle ji zabalili do deky a posadili do služebního auta. Vzhledem k jejímu podchlazení také okamžitě zavolali záchranou službu. Podchlazená dívka byla nejdříve velmi zmatená a se strážníky příliš nekomunikovala. Po chvíli v autě strážníkům vysvětlila, že se pohádala s rodiči a utekla z domu. Strážníkům předala i telefonní číslo na svoji matku.   

"Žena pak s velkou úlevou sdělila, že dceru po celou dobu hledají. Na místo se dostavila zároveň se záchrannou službou  a dcera jí byla předána do péče," popsala šťastný konec příběhu mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz