Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Město upraví veřejná prostranství na Moravském Předměstí

17. 1. 2022

page.Name
Přeměnou lokality ohraničené Benešovou třídou a ulicemi Kejzlarova a Mandysova by měly už letos začít plánované úpravy veřejných prostranství na Moravském Předměstí. Místní se zde dočkají obměny a doplnění zeleně, nového městského mobiliáře i vybudování herních prvků pro děti. Kompletní úprava a přeměna v budoucnu čeká i dalších pět lokalit.
„Některá veřejná prostranství a lokality zejména v okolí sídlišť, se za několik posledních let proměnily na místa, která nejsou už pro veřejnost atraktivní a lidé se zde nesetkávají jako dříve. Chceme jim tato místa, kde mohou trávit čas a relaxovat, obnovit a udělat okolí jejich domovů příjemnější. S tímto projektem začínáme na Moravském Předměstí, kde máme šest míst, která by se v budoucnu měla dočkat revitalizace," říká investiční náměstek primátora Jiří Bláha (ODS). 
Na úpravu plochy mezi ulicemi Kejzlarova, Mandysova a Benešova už má radnice hotový projekt a platné stavební povolení. Odhadovaná cena za úpravy je 12 milionů korun. Přesnou cenu ale určí až výsledek výběrového řízení na zhotovitele, které město plánuje vypsat na jaře. Úprav by se brzy měly dočkat i další lokality. Konkrétně se jedná o předprostor základní školy Štefánikova, lokalitu Pod Strání, část Benešovy ulice, park u Polikliniky III. a lokalitu Hvězda. 

Na každou lokalitu je potřeba zajistit veškerou potřebnou dokumentaci, dostatečné finanční prostředky i žádost o dotaci zvlášť. „V polovině prosince jsme již žádost o dotaci na úpravu zeleně a veřejného prostranství v oblasti mezi ulicemi Kejzlarova, Mandysova, Benešova  podali a to ze Státního fondu podpory investic. Výše dotace pak vychází z již známého rozpočtu nákladů na akci a z dotačních podmínek a mohla by dosáhnout více než 4,5 milionu korun,“ doplňuje náměstkyně primátora pro oblast městských dotací Monika Štayrová (ANO). 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Magistrát města Hradec Králové