Čtvrtek

29. září 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Pozitivní antigen? Hradečtí žáci mohou podstoupit PCR test hned ve škole

3. 1. 2022

page.Name
I v novém roce mohou žáci hradeckých základních škol využívat nadstandardní službu, kterou připravilo město ve spolupráci s řediteli škol a společností Doktor do kapsy. Pokud žákům v rámci plošného antigenního testování vyjde pozitivní test, mohou podstoupit PCR test okamžitě přímo ve škole. Výsledek by měli rodiče i škola obdržet ještě ve stejný den. Rodičům tak odpadá povinnost shánět žádanku přes dětského lékaře a následně s dítětem navštívit odběrové centrum.

Službu okamžitého testování PCR testy ve školách sjednalo město Hradec Králové ve spolupráci s řediteli škol a společností Doktor do kapsy. „Poprvé jsme tuto službu vyzkoušeli zhruba v polovině prosince a byla velmi pozitivně přijata. Zjednodušené PCR testování podpořili ředitelé škol i rodiče, kterým tímto odpadá nutnost kontaktovat dětského lékaře ohledně vypsání žádanky na PCR test nebo rezervace termínu přes online formuláře v testovacích centrech a jejich následná návštěva. Vše tak bude vyřízeno ve škole a ušetří se tak spousta času i práce,“ říká primátor města Hradec Králové Alexandr Hrabálek (ODS). K využití této služby musí mít škola písemný souhlas rodičů.

Povinným antigenním testováním začal pro žáky hned první školní den po vánočních prázdninách. Do poloviny ledna platí povinnost testování dvakrát týdně, a to v pondělí a ve čtvrtek. Poté by měly testy probíhat jednou za týden. Rozhodnutí o testování žáků antigenními testy ve školách vychází z mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz