Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Prvním novorozeným občánkem Hradce v roce 2022 je Kilian Trnka

3. 1. 2022

page.Name
Prvním občánkem města Hradce Králové v roce 2022 je chlapec Kilian Trnka, který se narodil 1. ledna v 9.24 hodin hradecké fakultní nemocnici. Váží 3,4 kilogramů a měří 51 centimetrů. Kromě finančního daru dostane chlapec od radnice i zlatou pamětní medaili.

Kilian se narodil jako druhé novoroční miminko v hradecké fakultní nemocnici, ale první s trvalým pobytem v Hradci Králové. Spolu s maminkou jsou oba v pořádku.

S ohledem na situaci kolem koronaviru a platný zákaz návštěv ve fakultní nemocnici primátor letos maminku s miminkem v porodnici navštívit nemůže. „Jako primátor mám začátek roku obvykle spojený s krásným zážitkem přivítání našeho prvního občánka přímo v porodnici, bohužel i letos budeme muset setkání s prvním hradeckým miminkem a s rodiči odložit. Přeji mu i mamince hodně zdraví a sil nejen do nejbližších dnů,“ uvádí primátor města Hradce Králové Alexandr Hrabálek. Malý Kilian jako první občánek města dostane od radnice finanční dar ve výši pěti tisíc korun a zlatou pamětní medaili v hodnotě téměř třinácti tisíc korun, kterou obdrží až při slavnostním vítání občánků v dubnu. Na tomto symbolickém obřadu, které se pravidelně koná v Divadle Drak, dostávají miminka domovský list, drobné dárky a stříbrnou pamětní minci, pouze první miminko  narozené v novém roce dostane zlatou. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto ilustrační