Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Strážníci opět vyrazili darovat krev. Přišlo i sedm prvodárců

12. 1. 2022

Strážníci opět vyrazili darovat krev. Přišlo i sedm prvodárců 0 snímků
Celkem 16 hradeckých strážníků dnes dopoledne přišlo darovat krev na Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové. Hned sedm z nich byli prvodárci.

Motivovat k dárcovství a pomoci fakultní nemocnici s nedostatkem krve, to jsou dva hlavní důvody středeční akce Městské policie Hradec Králové. Darovat krev přišlo do FNHK ve středu dopoledne celkem 16 městských strážníků. "U městské policie je řada strážníků, kteří opakovaně darují krev, za což byli i oceněni plaketou Dr. Jánského. V dnešní skupině byli jak pravidelní dárci, tak i sedm prvodárců, které chceme touto cestou motivovat k pravidelnému dárcovství. Cílem těchto akcí, které se budou pravidelně opakovat, je však především pomoci nemocnici s nedostatkem krve," okomentovala akci mluvčí Městské policie Eva Kněžourová.

 

Poděkování se dostalo strážníkům i od samotné nemocnice. "Moc děkujeme strážníkům Městská policie Hradec Králové za dnešní darování krve na Transfuzním oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové," napsala nemocnice na sociální síti. Pokud o darování krve uvažujete i vy, podrobnosti najdete na www.fnhk.cz/transf.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie HK