Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Ve fakultní nemocnici se loni narodilo nejvíce dětí za posledních pět let

12. 1. 2022

page.Name
Na Porodnické a gynekologické klinice Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK) se v loňském roce narodilo celkem 2619 dětí. To je o 77 novorozenců více než v roce 2020 a vůbec nejvíce za posledních pět let.

„Jedním z důvodů nárůstu počtu porodů ve FNHK bylo omezením provozu trutnovské porodnice, která byla část předloňského a loňského roku uzavřena kvůli personálnímu oslabení,“ uvedl přednosta Porodnické a gynekologické kliniky FNHK Jiří Špaček. 

Podle statistik se v roce 2021 v hradecké porodnici narodilo o něco více chlapců než dívek. Celkem se jedná o 1376 chlapců a 1243 holčiček. Mezi dětmi narozenými loni ve FNHK bylo také 162 dvojčat, trojčata se vloni nenarodila žádná. Prvním narozeným dítětem letošního roku byl chlapec Alex, který se narodil časně ráno 1. ledna 2022.

Porodnická a gynekologická klinika FNHK patří společně s dětskou klinikou mezi síť perinatologických center zajišťujících nejvyšší možnou dostupnou péči o těhotné, rodičky, novorozence včetně předčasně narozených. Bližší informace je možné najít na www.fnhk.cz.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz