Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na náměstí přijede odpoledne Martin na bílém koni, chybět nebude ani jarmark

11. 11. 2022

page.Name
Dnes o půl páté odpoledne přijede jako symbol přicházející zimní turistické sezóny pod Bílou věž na Velké náměstí Martin na bílém koni. Návštěvníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program. Na náměstí nebude chybět jarmark, zdarma můžete absolvovat prohlídku katedrály sv. Ducha či kaple sv. Klimenta, poslechnout si můžete hned několik pěveckých vystoupení včetně koncertu JH Big Bandu a až do 19 hodin můžete také vystoupat na Bílou věž za poloviční vstupné. Děti se pak mohou těšit na svezení na ikonickém bílém koni.

Program na Velkém náměstí začne už ve 14 hodin, kdy otevře speciální jarmark. Ve stáncích budou k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky, svatomartinské víno a mnoho dalších tradičních lahůdek i adventních inspirací. Pohled nejen na historické centrum města z Bílé věže bude možný od dvou do osmi hodin za poloviční vstupné (poslední prohlídka se uskuteční v sedm hodin).

V rámci doprovodného programu budou od dvou hodin volné prohlídky kaple sv. Klimenta a katedrály sv. Ducha, kde v průběhu odpoledne proběhnou koncerty žáků z hradeckých uměleckých škol. O půl čtvrté zahájí v katedrále koncert žáci ZUŠ Střezina v doprovodu varhan, na závěr programu od půl šesté hod vystoupí v Kapli sv. Klimenta děti ze ZUŠ Habrmanova. Program na pódiu pro všechny věkové generace odstartuje v 16 hodin sborový zpěv. Letošním lákadlem bude koncert  oblíbeného JH Big Bandu Hradec Králové.

Pro děti bude možnost svézt  se na bílém koni. Každoroční vítání Martina na bílém koni má v podtextu slogan, že zimou turistická sezóna v Hradci Králové a na Hradecku nekončí. Důkazem toho budou mnohá pozvání na akce a zajímavosti nejen v Hradci Králové, na Hradecku, ale i v Královských věnných městech a městech České inspirace.
Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK