Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

OBRAZEM: Na Velkém náměstí se rozsvítil vánoční strom, dorazily davy lidí

28. 11. 2022

OBRAZEM: Na Velkém náměstí se rozsvítil vánoční strom, dorazily davy lidí 23 snímků
Po dvouleté pauze způsobené covidem se včera o první adventní neděli uskutečnilo veřejné rozsvícení vánočního stromu na Velkém náměstí. Během bohatého doprovodného programu vystoupily na pódiu děti z pěveckého sboru Jitro a zpěvák Petr Kotvald. Samotné rozsvícení patnáctimetrového smrku pod Bílou věží sledovalo přímo na náměstí několik tisíc lidí. Na Velkém náměstí se letos vůbec poprvé uskuteční i vánoční trhy. Potrvají od 9. do 23. prosince.

Jako první vystoupily v neděli odpoledne na pódiu děti z pěveckého sboru Jitro. K Hradečákům poté promluvila nová primátorka Pavlína Springerová (HDK). "Je nás spousta, co se těšíme na Ježíška, a já bych vám moc ráda jménem nového vedení našeho města popřála krásný, klidný advent a samozřejmě málo předvánočního stresu," popřála Hradečákům a přesně o půl páté pak zmáčknutím tlačítka rozsvítila letošní vánoční strom. Poté si ještě lidé mohli užít vánoční koncert zpěváka Petra Kotvalda se skupinou Trik.

Na Velkém náměstí letos stojí 15 metrů vysoký smrk ztepilý z hradeckých městských lesů. "Vánoční strom se mi nesmírně líbí. Chtěla bych také využít situace a popřát Hradečákům krásné Vánoce. Advent je vždy časem klidu, tak bych si přála, aby si ho lidé užili a neměli tolik starostí jako v běžném životě,” řekla Salonkám náměstkyně primátorky pro kulturu Ilona Dvořáková (Rozvíjíme Hradec). 

Další adventní program na Velkém náměstí se uskuteční nadcházející víkend. V sobotu od 17 hodin se můžete těšit na adventní koncert Yellow Sisters a Jumping Drums. V neděli se pak koná oblíbená akce pro děti “Čerti z věže ven”. Chybět na ni nebudou čerti, andělé, ohnivá show i úprk čertů z Bílé věže. Od 9. prosince se pak na Velkém náměstí vůbec poprvé uskuteční velkolepé vánoční trhy. Nabídnou více než stovku prodejních stánků, bohatý kulturní program a různé atrakce pro děti i dospělé. Kompletní program vánočních akcí na Velkém náměstí najdete na webu Vánoce v Hradci

Tomáš Kulhánek, Daniela Klejšmídová
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Daniela Klejšmídová, Tomáš Kulhánek, MMHK