Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Přichází měsíc listopad a s ním i kvalitní a inspirativní magazín Salonky

1. 11. 2022

Přichází měsíc listopad a s ním i kvalitní a inspirativní magazín Salonky 17 snímků
Pokud se chcete dozvědět něco o zajímavém dění v Hradci Králové a setkat se s inspirativními osobnostmi, neváhejte a začtěte se do listopadového magazínu Salonky, který vyšel právě dnes, a lze ho najít na vybraných distribučních místech po celém krajském městě. Od začátku září je novým ředitelem Fakultní nemocnice Hradec Králové Aleš Herman, který v této funkci vystřídal Vladimíra Paličku.

V tomto jednom z největších zdravotnických zařízení v zemi není žádným nováčkem, protože zde před lety začínal svou kariéru jako lékař – kardiolog. Po působení v soukromém sektoru a také na postu ředitele Ústavu klinické a experimentální medicíny v Praze, známém pod zkratkou IKEM, se vrací zpět, aby zde zúročil své manažerské schopnosti a zkušenosti. Jaké má plány, na co se hodlá zaměřit a kam chce nemocnici posunout, o tom nový kormidelník nemocnice mluví v hlavním rozhovoru listopadových Salonek a zároveň se stal ozdobou titulní strany.

Jedním z okřídlených témat posledních týdnů je energetická krize. Na ni se zaměřila naše pravidelná anketa, v níž na otázku Šetříte kvůli vysokým cenám energiemi? odpovídají známé hradecké osobnosti. Hradecký architekt Tomáš Vymetálek a jeho tým jsou podepsáni pod návrhem nového multifunkčního fotbalového stadionu v Malšovicích.

V dalším rozhovoru vysvětluje, které stadiony mu byly při vymýšlení toho hradeckého vzorem, proč podle něj vůbec nemohla být řeč o možnosti, že by na něm chyběla ikonická lízátka, jaké překvapení čeká fanoušky Votroků v hledišti nové arény a co říká na slova generálního manažera FC Hradec Králové Richarda Jukla, podle nějž bude ve městě druhý nejlepší stadion v Česku.

Na dvojkové milníky v Hradci v souvislosti nejen s letošním letopočtem se tentokrát zaměřila pravidelná rubrika Oko Salonek. Právě v roce 2022 byla zahájena již zmíněná dlouho diskutovaná stavba multifunkčního fotbalového stadionu, která se stala jednou z nejdůležitějších událostí města. Také v minulosti mnohé další letopočty zakončené dvojkou pohnuly historií „salonu republiky“. Které to byly? Na to odpovídá Oko Salonek.

Foodblogerka Svatava Vašková z Hradce Králové, známá pod pseudonymem Coolinářka, v říjnu letošního roku vydala žhavou novinku v podobě šesté knihy nazvané Kouzelné Vánoce − sváteční inspirace z českých blogů a Instagramu. Publikace, která vyšla v nakladatelství Fragment − Albatros Media, navazuje na předchozí úspěšný titul a bestseller Krásné Vánoce. Co v ní čtenář najde, se dozví v aktuálním magazínu Salonky.

Vítězem prvního ročníku krajské soutěže Společnost přátelská k zaměstnávání osob 55+ se mezi velkými firmami s více než 250 zaměstnanci staly Technické služby Hradec Králové. Ocenění si na slavnostním vyhlášení soutěže v EA Congress Hotelu Aldis převzal ředitel městské společnosti Tomáš Pospíšil. V rozhovoru pro Salonky vysvětluje, co pro technické služby ocenění znamená, popisuje důvody velkého množství zaměstnanců ve vyšším produktivním věku a také přibližuje, co všechno ve městě pracovníci technických služeb dělají.

Kdo by neznal Bílou věž, dominantu města Hradce Králové. Také v zimních měsících pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost dvě prohlídky, při nichž bude v tomto svatostánku rozezněn druhý největší zvon v Čechách známý pod jménem Augustin. V dalším materiálu magazínu jsou zájemci informování, že se mohou vydat na prohlídku nejen ve čtvrtek 17. listopadu, ale také na Štědrý den, tedy v sobotu 24. prosince.

Víte, že v Puchlovicích na Královéhradecku má svoji stáj i dostihový tým? V článku s titulkem Rádi bychom jednou vyhráli Velkou pardubickou jej představuje trenér Pavel Vítek. Svého času žil a jezdil také ve Francii, nyní připravuje koně i do Velké pardubické. O koních, konkrétně legendární klisně Orphee des Blins, která slavný pardubický závod vyhrála se žokejem Janem Faltejskem hned třikrát, je rovněž následující článek.

Pochází z východoslovenského města Michalovce. Do Hradce Králové přišla před deseti lety, kdy zde začala studovat Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy. Magistra farmacie Gabriela Bendová ve městě zakotvila a nyní je z ní, jak říká, létající lékárník. Nedávno získala Cenu sympatie v soutěži Anděl mezi zdravotníky. „Při vyhlášení mnou proběhla neuvěřitelná vlna radosti,“ prozradila v rozhovoru pro listopadový magazín.

„Loutkařina má svůj přesný řád,“ říká v závěrečném rozhovoru magazínu Salonky loutkoherec Jan Popela, jedna z nejvýraznějších osobností Divadla Drak Hradec Králové, kde působí už od roku 1995. Není to tak dávno, kdy byl za mimořádný herecký výkon v inscenaci Šípková Růženka nominován na prestižní Cenu Thálie. I když ji nakonec nezískal, už ze samotné nominace měl velkou radost. „Chtěl jsem svou přítomností na slavnostním večeru poděkovat lidem, kteří řekli, že to dělám dobře,“ uvedl.

Listopadové Salonky opět nabité zajímavým a inspirativním čtením jsou tady a ode dneška je najdete na vybraných distribučních místech v Hradci Králové .

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Salonek