Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Bezpečnost v Hradci hlídá 74 kamer. Nově jsou i v Sukových sadech

2. 12. 2022

page.Name
Městský kamerový systém, který už 23 let přispívá k větší bezpečnosti v Hradci Králové, se opět rozšiřuje. Nově přibyly bezpečnostní kamery v Sukových sadech u Gočárovy třídy. Celkem je ve městě 74 kamerových bodů, nejvíce jich je umístěno v okolí hlavního nádraží, na náměstích a v okolí obchodních domů.

„Rozšíření kamerového systému do Sukových sadů považujeme spolu s městskou policií i zástupci komise místní samosprávy za správný krok, jelikož se jedná o místo, kde dochází k vysoké koncentraci osob jak přes den, tak i ve večerních hodinách. Umístění kamer tak pomůže nejen ke zvýšení bezpečnosti v této lokalitě, ale i k ochraně majetku a zdraví. Díky nim může navíc městská policie rychleji reagovat na vznik neočekávané situace,“ popisuje důvody pro umístění kamer primátorka Pavlína Springerová (HDK).

V Sukových sadech byly kamery instalovány na dvě místa, poblíž dětského hřiště a v blízkosti Nerudovy ulice. Město za ně zaplatilo 480 tisíc korun včetně DPH.

Městský kamerový systém funguje v Hradci Králové více než 23 let, po celou dobu spadá jeho provoz pod městskou policii. Celkově se ve městě nachází 74 kamerových bodů, z nich nejvíce je umístěno v okolí hlavního nádraží, na náměstích a v okolí obchodních domů. Kamerový systém plní několik důležitých funkcí.

„Působí preventivně, tedy vytváří bezpečné zóny v exponovaných lokalitách. Monitoruje veřejný pořádek a předchází pouliční trestné činnosti, zároveň monitoruje dopravní situaci ve městě. V případě rizikových utkání či rozsáhlých kulturních akcí sleduje předimenzované lokality a další riziková místa. Záznamy jsou pak v případě potřeby poskytovány Policii České republiky. Kamerový systém slouží mimo jiné také k dokumentaci,“ vysvětluje mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: MMHK