Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Flošna už se připravuje na příští sezonu, projde modernizací za 2,5 milionu

8. 12. 2022

page.Name
Obnova a rozšíření zastínění u dětského bazénu, přesunutí dětského hřiště, instalace nových herních prvků, nové lavičky i místo pro stolní tenis. To jsou nejvýznamnější změny, kterými projde před začátkem příští sezony hradecké letní koupaliště Flošna. Rada města tento týden schválila zhotovitele, který přeměnu areálu za téměř 2,5 milionu korun provede.

Letní koupaliště Flošna letos zažilo průměrnou sezonu. Za čtyři měsíce provozu navštívilo koupaliště celkem 84 tisíc návštěvníků. "Především se jednalo o rodiče s malými dětmi, a právě pro ně se připravují změny v areálu. Stávající dětské hřiště bude přesunuto do prostoru mezi restaurací a hřištěm pro plážový volejbal. Tuto lokalitu vybral provozovatel koupaliště, Správa nemovitostí Hradec Králové, záměrně, aby bylo hřiště více ve stínu a zajistilo tak vyšší komfort malým návštěvníkům. Kromě jeho přesunu bude hřiště také rozšířeno a přibydou tam herní prvky,“ uvádí náměstek primátorky pro oblast správy majetku města Pavel Vrbický (Piráti).

Na ploše budou instalovány nové kolotoče, houpačky a prolézačky. Vedle toho dojde na zvětšení zastíněného prostoru u dětského bazénu, nově bude dvojnásobně větší. Vyměněna bude většina jeho konstrukce. Úprava čeká i plochu pro umístění stolu na stolní tenis. V celém areálu se také zvýší počet laviček a lehátek.

Na svém úterním zasedání schválila rada města výběr zhotovitele, který by měl veškeré práce provést za 2,5 milionu korun bez DPH. „Jakmile vyprší veškeré zákonné lhůty, budeme moci s vysoutěženým zhotovitelem podepsat smlouvu. Předpokládáme, že přípravné práce zahájí na přelomu roku, důležité je, aby vše stihli dokončit k poslednímu dubnu. Rádi bychom novinky v areálu představili už v nadcházející sezóně,“ doplňuje ředitelka Správy nemovitostí Hradec Králové Jaroslava Bernhardová.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: SNHK