Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

OBRAZEM: Vánoční trhy začaly. Na Velké náměstí dorazily tisíce lidí

9. 12. 2022

OBRAZEM: Vánoční trhy začaly. Na Velké náměstí dorazily tisíce lidí 0 snímků
Velkolepé vánoční trhy na Velkém náměstí začaly. Téměř stovka prodejních stánků, dětská zóna a hudební koncerty přilákaly hned v pátek odpoledne na trhy tisíce lidí. Bohatý program pokračuje na náměstí i o víkendu. Zazpívá například Bára Basiková, Michal Foret nebo slovenská kapela Funny Fellows. Podle primátorky Pavlíny Springerové (HDK) má Hradec díky trhům konečně tu správnou vánoční atmosféru. Jak to na trzích na Velkém náměstí vypadá, se podívejte v naší fotogalerii.

Tisíce Hradečáků si nenechalo ujít začátek velkolepých vánočních trhů na Velkém náměstí. Odpoledne, kdy na pódiu vystoupili postupně mladí východočeští zpěváci Michal Horák a Martin Růža, se u většiny stánků stály dlouhé fronty. Atmosféru si pochvalovala i primátorka Pavlína Springerová. "Jsem nadšená, mám obrovskou radost, že je tady spousta lidí. Myslím si, že Hradec má konečně tu správnou vánoční atmosféru. Věřím, že se vánoční trhy na Velkém náměstí stanou tradicí, nevidím důvod, proč by tomu tak být nemělo," řekla Salonkám nová primátorka.  

 

Na trzích se můžete těšit na tradiční vánoční pochutiny jako jsou trdelník, pečené kaštany, cukroví nebo střapáče, nechybí ani punč, medovina nebo svařák. Nakoupit můžete i vánoční dárky všeho druhu. Například ručně vyráběné svíčky, ručně malované kabelky a peněženky, okrasnou a dekorační keramiku nebo výrobky z ovčí vlny.

Stánky trhovců ale zdaleka nejsou to jediné, na co se můžete během 14 dní na Velkém náměstí těšit. Pro děti jsou připravené kolotoč, střelnice a také cirkusové šapitó, ve kterém se každý den uskuteční speciální program. Dospělí pak ocení párty stan s grilováním, prodej vánočních stromků a kaprů a také kulturní program na hlavním pódium, kde každý den vystoupí hned několik zpěváků či kapel. Kompletní program najdete na webu www.vanocevhradci.cz

Kvůli vánočním trhům není možné na Velkém náměstí parkovat. Pro parkování můžete využít bezplatné parkoviště u koupaliště Flošna nebo zpoplatněné parkovací domy Jana Gayera a Regiocentrum. Pohodlný způsob, jak se na vánoční trhy dopravit, pak nabídne speciální autobusová linka, která bude jezdit z Velkého náměstí přes Adalbertinum, Muzeum, Ulrichovo náměstí, Střelnici, Centrál a Magistrát města zpátky na Velké náměstí. Využít ji můžete zdarma a odjezdy z náměstí budou od 10 do 17.30 hodin zpravidla každou půlhodinu.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek