Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Odtažen. Z trávníku u Gočárova okruhu konečně zmizel autovrak

16. 12. 2022

page.Name
Nejznámější hradecký autovrak konečně zmizel od Gočárova okruhu. Po několika měsících nechali policisté odtáhnout Škodu Octavia, která stála na trávníku u okruhu poblíž tenisových kurtů LTC. Během několika týdnů se z automobilu, který řidič musel odstavit po policejní kontrole, stal nepojízdný autovrak. Vandalové z něj postupně rozebrali vše, co šlo odnést. Zbytek poničili.

Odstavenou černou Škodu Octavii u Gočárova okruhu zaznamenala během podzimu většina Hradečáků. Na jednom z nejfrekventovanějších silničních úseků ve městě kolem ní denně projelo až 20 tisíc řidičů. Původně auto zastavili policisté a řidiči, který měl vysloven zákaz řízení, zakázali další jízdu. 

Odstavené auto bylo ze začátku úplně v pořádku. Policisté se opakovaně snažili majitele vozu vyzývat k odstranění vozidla z trávníku na pozemku města. Marně. A tak zatímco úřady čekaly na reakci majitele, vandalové nečekali na nic a auto začali postupně ničit a rozebírat. Postupně zmizela zrcátka, okna, většina interiéru i kola. Rozklad Octavie zaujal i řidiče a Hradečáci o osudu auta opakovaně diskutovali na sociálních sítích. 

Naposledy se autovrakem hyzdícím okolí Gočárova okruhu zabývali v úterý i hradečtí zastupitelé. "Asi nás to trápí všechny, jsou toho plné sociální sítě. Jedná se o ten zaparkovaný automobil u tenisového areálu. Dá se u toho nějak pokročit?" ptal se vedení města opoziční zastupitel Pavel Marek (za ANO). Primátorka Pavlína Springerová (HDK) poznamenala, že problém bude velmi brzy vyřešen. Detaily pak přidal zástupce ředitele městské policie Kamil Rous. "Vozidlo bylo odstaveno na základě pokynu policisty, který konal v trestním řízení. Od té doby je to v gesci Policie ČR. V současné době to řeší obvodní oddělení 3, které napsalo majiteli výzvu k odstranění. Lhůta pro odstranění uplyne koncem týdne a pak by měla policie nařídit odtah vozidla. Vzhledem k tomu, že je to od začátku v gesci Policie ČR, tak městská policie v tom nemá žádné pravomoci," vysvětlil Rous. 

Tato předpověď se naplnila už ve čtvrtek, kdy byl autovrak na pokyn policistů odtažen. O tom, jakým fenoménem se černá škodovka u hradeckého okruhu stala, svědčí i dnešní tweet hradeckého poslance za TOP09 Matěje Havla, který odtah vraku okomentoval s velkou nadsázkou. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek