Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

26°

Svátek má

OBRAZEM: Policisté na zimním stadionu nacvičovali zásah proti fanouškům

13. 10. 2022

page.Name
Desítky policistů a strážníků a proti nim dav agresivních hokejových fanoušků. Takové scény byly včera k vidění na hradeckém zimním stadionu. Policejní zásah ovšem nesouvisel s večerním utkání hradeckých hokejistů v Lize mistrů, šlo pouze o policejní cvičení. To se na stadionu uskutečnilo několik hodin před zápasem.

Policisté nacvičovali v prostorách zimního stadionu v Hradci Králové zákroky proti neukázněným hokejovým fanouškům. „V různých modelových situacích si policisté krajské pořádkové jednotky vyzkoušeli řadu postupů, které mohou v reálných podmínkách při rizikových sportovních či kulturních událostech zúročit. Do cvičení byli zapojeni i policisté působící v antikonfliktních týmech, jejichž základním úkolem je na akcích předcházet agresivnímu chování osob prostřednictvím komunikace,“ popsal cvičení Petr Dušek, pověřený výkonem funkce náměstka ředitele vnější služby.

Součástí výcviku byli také strážníci z Městské policie Hradec Králové, s nimiž policisté v souvislosti s konáním těchto sportovních či kulturních akcí, v krajském městě často spolupracují. Do výcviku se zapojili i policejní psovodi.

Výcvik se uskutečnil po dohodě se společnosti Mountfield HK a rovněž díky vstřícnosti Střední školy veřejnoprávní Třebechovice pod Orebem, jejíž studenti byli v roli figurantů. V podobných výcvicích bude Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje pokračovat intenzivně i v nadcházejícím období.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR