Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Nová parkovací místa na Flošně začnou sloužit v polovině srpna. Kamiony zmizely

4. 8. 2022

Nová parkovací místa na Flošně začnou sloužit v polovině srpna. Kamiony zmizely 0 snímků
Z parkoviště u městského koupaliště Flošna zmizely kamiony. Od začátku srpna zde platí zákaz jejich parkování. Na ploše, kde kamiony dlouhé roky parkovaly, už vyznačily hradecké technické služby parkovací místa pro 74 osobních automobilů. Hradečákům by měla nová parkovací místa začít sloužit zhruba v polovině srpna. Celková kapacita největšího bezplatného parkoviště v centru města tak vzroste na 540 míst.

Kamiony, které město na parkovišti u městského koupaliště Flošna dlouhodobě trpělo, mají od začátku srpna utrum. Na plochu, kde během víkendů stávalo až 15 kamionů a parkovaly tam také autobusy, je aktuálně zákaz vjezdu a hradecké technické služby tam už vyznačily 74 nových parkovacích míst pro osobní automobily. 

Náklady na úpravu plochy odhaduje město na půl milionu korun. Technické služby v nadcházejících dnech instalují na místo betonová svodidla se zábradlím, která také oddělí parkoviště od cyklostezky. Podle náměstka primátora Pavla Marka (za ANO) by řidiči měli na nových místech moci parkovat do 14 dnů. "V současnosti se ještě čeká na betonové zábrany, které by měly dorazit zhruba v půlce srpna. Předpokládáme, že ihned po jejich umístění tuto část parkoviště otevřeme," řekl Salonkám Marek. 

O zákazu parkování kamionů hovořil před dvěma týdny i primátor Alexandr Hrabálek (ODS). "Parkovacích míst je v Hradci Králové nedostatek a není důvod, aby přes 70 míst nedaleko centra zabíraly kamiony," uvedl. Parkoviště u Flošny je jediným místem, kde se dá v centru města zaparkovat bezplatně.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek