Středa

7. června 2023

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

OBRAZEM: Slezské Předměstí má nové streetballové hřiště. Otevřelo ve čtvrtek

27. 8. 2022

OBRAZEM: Slezské Předměstí má nové streetballové hřiště. Otevřelo ve čtvrtek 0 snímků
Basketbalové hřiště nacházející se mezi ulicemi Třebechovická, Tichá a Stará polní na Slezském Předměstí se dočkalo kýžené revitalizace. Na projektu se podílely společnosti Tepelné hospodářství Hradec Králové a Kofola, patronem proměny hřiště se stal bývalý kapitán hradeckých basketbalistů Peter Sedmák. Hřiště je otevřené od čtvrtka a je volně přístupné veřejnosti.

Slavnostní otevření nového hřiště na streetball doprovodil krátký exhibiční zápas mezi Hradeckými sokoli a lvicemi. Oba místní kluby vyslaly na nově zrekonstruované sportoviště tři své hráče či hráčky. Městský dodavatel tepla a teplé vody, Tepelné hospodářství Hradec Králové přišel s ambiciózním projektem, který má za úkol upozornit na nutnost rekonstrukcí ploch pro sport v jednotlivých částech Hradce Králové. Hřiště na Slezském předměstí tak má být teprve prvním z mnoha.

„Naše investice do nového hřiště pro streetball, který je městskou formou basketbalu, představuje částku přibližně 90 000 Kč a byla vynaložena z větší části na pořízení nového koše s kvalitní deskou zhotovenou z materiálu tlumícího rány míčem, takže lidé z okolních domů nebudou tolik rušeni. Dále se nám podařilo získat i příspěvek výrobce nápoje Semtex Street Water ve výši 10 000 €, který pokryje pořízení nového povrchu hřiště. Na akci se spolu s námi podílejí také Technické služby Hradec Králové,“ říká Jiří Seidler, předseda představenstva Tepelného hospodářství.

Společnost Kofola podporuje v rámci svého projektu Ihrisko obnovu hřišť a sportovišť zejména v lokalitách sídlišť na Slovensku i v České republice. Poznávacím znamením jsou pestré barvy a rozmanité tvary, které tvoří originální vizuální tvář jednotlivých hřišť. „Jejich příspěvek byl pro realizaci rekonstrukce hradeckého hřiště zcela zásadní, musím říct, že i spolupráce při tvorbě vizuálního řešení byla skvělá. Moje angažmá v projektu určitě souvisí s tím, že jde o streetballové hřiště. Nicméně rozhodně je potřeba další sportovní plochy na území města rekonstruovat s ohledem na různorodost sportů a sportovních aktivit. Streetball je typický svou dostupností a relativní nenáročností na výbavu, když to zjednoduším, na hřišti jde hlavně o kvalitní koš. Věřím, že hřiště na Slezském Předměstí se stane vyhledávaným místem a třeba i pomůže k další popularizaci streetballu i basketbalu v Hradci Králové,“ doufá bývalý basketbalista Peter Sedmák, který se po konci profesionální kariéry stal sportovním manažerem týmu Královští sokoli Hradec Králové.

Matěj Holaň
redakce@salonkyhk.cz
Foto: Matěj Holaň