Pondělí

27. května 2024

Nyní

23°

Zítra

17°

Svátek má

Senior jel na Hradubické na červenou, způsobil nehodu tří aut

3. 8. 2022

page.Name
Nehoda tří osobních automobilů zkomplikovala v úterý odpoledne dopravu na výpadovce z Hradce Králové směrem na Pardubice. Nehodu zřejmě způsobil 71letý muž, který vjel do křižovatky mezi Rašínovou třídou a ulicí Na Rybárně na červenou. Policisté navíc zjistili, že auto, které senior řídil, nemá platnou technickou kontrolu a řidič navíc nepředložil lékařské potvrzení.

K nehodě došlo v úterý o půl třetí odpoledne na křižovatce Rašínovy třídy a ulicí Na Rybárně. "Tři osobní auta se střetla poté, co řidič auta značky Škoda Octavia jedoucí směrem na Pardubice vjel do křižovatky pravděpodobně na červený signál. V křižovatce se střetl s Citroenem, který vyjížděl z ulice Na Rybárně směrem do centra Hradce. Vlivem střetu byla octávia odmrštěna na stojící fábii, která stála na červené na hlavní silnici od Pardubic," popsala nehodu mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Ani jeden z účastníků nehody naštěstí při těchto střetech neutrpěl zranění. Policisté na místě vyloučili u všech řidičů požití alkoholu před jízdou. Škodu na všech třech vozidlech pak odhadli zhruba na 140 tisíc korun. Řidiče, který podle všeho nehodu způsobil, zřejmě čekají i další problémy. Policisté na místě zjistili, že jeho automobil nemá platnou technickou kontrolu a 71letý řidič navíc nepředložil lékařské potvrzení. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření dopravních policistů.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR