Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Víkend v Hradci: Aldis bude patřit tanci, nábřeží paromilům

26. 8. 2022

page.Name
Víkendový program akcí ve východočeské metropoli je opravdu nabitý. Pokud nemáte plány na poslední prázdninový víkend, čeká na vás například oblíbené Nábřeží paromilů, tradiční cyklistická Velká cena Hradce Králové, či kulturní festival Kefír. Jestli jste fanoušky tance, na své si přijdete v Aldisu, kde se uskuteční Mistrovství světa profesionálů v 10 tancích. Kde a kdy se budete moci na tyto a další akce podívat, se dozvíte v článku.

Nábřeží paromilů

Kdy? 27.8. od 10 hodin

Kde? Smetanovo a Eliščino nábřeží

Mezinárodní Nábřeží paromilů bude mít již svůj devatenáctý ročník. Vystavovatelé z různých koutů Čech, ale i Evropy se přijedou s návštěvníky podělit o parní stroje ze své sbírky. Pokud jste fanoušky páry a vše co se jí týká, rozhodně nepřijdete o klasiky jako jsou parní válce, lokomotivy či modely parních strojů. V provozu bude i dětmi oblíbená železnice na náměstí 5. května.

Velká cena Hradce Králové

Kdy? 28.8. od 14 hodin

Kde? Masarykovo náměstí

Tradiční cyklistický závod Velká cena Hradce Králové je každoročně významnou sportovní akcí ve městě pod Bílou věží. Závodit budou nejen profesionálové, v čele s hradeckým týmem Rafkarna IDEA Cycling, ale i amatéři, děti a milovníci skládaček. Chybět nebude ani Český pohár v koloběhu. Závod omezí dopravu v centru, zavřená bude část Gočárovy třídy a Ulrichovo náměstí. Objízdná trasa povede přes třídu Karla IV.

WSDF International Open – Mistrovství světa v tanečním sportu profesionálů v 10 tancích

Kdy? 27.8. – 28.8.

Kde? Kongresové centrum Aldis

Mistrovství světa profesionálů v 10 tancích se historicky poprvé uskuteční v České republice a jako hostitelské město byl vybrán Hradec Králové. V sobotu začnou od dopoledních hodin vyřazovací kola, den vyvrcholí galavečerem, který je na programu od 19 hodin. Kromě českých zástupců se představí taneční páry z Japonska, Estonska, Itálie, Maďarska a dalších zemí. V průběhu obou dní změří síly juniorští tanečníci ze všech koutů světa, takže se diváci mají opravdu na co těšit.

Hradecké nábřeží piva

Kdy? 27.8. od 12 hodin

Kde? Náměstí Osvoboditelů (u tanku)

Pivovar Hradecký Klenot ve spolupráci s Hostincem Malý Růžek připravili hradecké rozloučení s létem. Proudem potečou piva z hradeckých pivovarů, jíst se budou burgery z Chilli táty a o hudbu se postarají kapely Mahoganyo, Nadoraz a Čí je to vina. Pro děti bude na místě skákací hrad či cukrová vata.

Festival Kefír

Kdy? 27.8. od 10 hodin

Kde? Park 360 (festivalový park u letiště)

Již tuto sobotu mohou mít i velké návštěvníky bejbypankového festivalu Kefír se těšit na pestrou muziku, divadla a další originální zábavy, kterou nikde jinde nezažijí. Na hlavní stagi v cirkusovém šapitó vystoupí kapely Visací zámek, Vypsaná fiXa, Jolly Joker & PBU a program vygraduje již tradičně největším letním koncertem kapely Kašpárek v rohlíku. Chybět nebudou divadelní představení ani specifické atrakce jako jízda na popelářských autech či bagrování opravdovým bagrem.

Matěj Holaň
redakce@salonkyhk.cz