Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fakultní nemocnice omezí provoz očkovacího centra. Zájem lidí klesá

18. 2. 2022

page.Name
Očkovací centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové kvůli klesajícímu zájmu o očkování upraví od pondělí 21. února provozní dobu. Důvodem je výrazný pokles zájmu o očkování ze strany veřejnosti, nemocnici změna umožní snížit počet zaměstnanců, kteří se na očkování podílejí. Novinkou bude, že v provozní době očkovacího centra bude možné i očkování bez předchozí registrace.

V Očkovacím centru FNHK podali doposud zdravotníci na 230 tisíc dávek vakcíny proti covid-19. „Zatímco na začátku ledna jsme v pracovních dnech podávali zhruba 600 dávek vakcíny, nyní je zájem několikanásobně nižší a nadále zvolna klesá. V současnosti podáváme zhruba sto dávek vakcíny denně. Proto můžeme provoz centra optimalizovat, v nové provozní době počítáme i s vyhrazeným prostorem pro aplikaci nové vakcíny Nuvaxovid, která by měla být k dispozici v nejbližší době - pro zájemce, kteří dosud nebyli očkováni,“ uvedl vedoucí Očkovacího centra FNHK Pavel Kosina.

Očkovací centrum FNHK bude v provozu v odpoledních hodinách v přízemí Pavilonu interních oborů FN HK (očkovací místo č. 1) každé pondělí a pátek od 15:30 do 19:30 hodin. Ve středu, čtvrtek a pátek bude zajištěno očkování v dopoledních hodinách na Pavilonu profesora Bašteckého (očkovací místo č. 2) v čase od 8:00 do 14:00 hodin. V úterý se budou i nadále v čase 14:00 až 19:00 hodin očkovat děti ve věku 5 až 11 let v budově Dětské kliniky FN HK (očkovací místo č. 3).

I nadále bude každý měsíc vypsán minimálně jeden víkendový termín na očkování. „Ačkoliv provoz očkovacího centra omezujeme, chceme zájemcům o očkování nabídnou možnost očkování v čase, který jim vyhovuje, ať se jedná o dopoledne, odpoledne či víkend. Podrobnější informace o provozní době najdou zájemci o očkování od pondělí na www.fnhk.cz , kde je i odkaz na rezervační systém,“ dodal Kosina.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz