Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Klicperovo divadlo v Hradci po zrušení covidových certifikátů čeká více diváků

10. 2. 2022

page.Name
Královéhradecké Klicperovo divadlo přivítalo dnešní zrušení povinnosti prokazovat se při vstupu covidovým certifikátem. Divadelníci míní, že do hlediště díky tomu přijde více diváků. "Diváci na to čekali, spousta se jich dotazovala, kdy uvolnění nastane. Věříme, že se nám mnoho diváků vrátí," řekl ČTK mluvčí divadla Martin Sedláček.

Divadlo očekává, že výraznější nárůst zájmu o vstupenky by mohl přijít příští týden. Poptávka po divadle v aktuálním týdnu je podle Sedláčka ovlivněná tím, že v okrese Hradec Králové jsou jarní prázdniny. Současná návštěvnost divadla je v porovnání s dobou před epidemií covidu asi o třetinu nižší.

Epidemie ovlivňuje i program divadla. "Tento týden jsme museli zrušit dvě představení kvůli tomu, že několik herců a zaměstnanců muselo do karantény nebo do izolace," řekl Sedláček. Návštěvníkům divadla doporučil, aby se před cestou do divadla podívali na jeho web, zda na poslední chvíli nenastala nějaká změna.

Přes epidemii divadlo nadále připravuje první premiéru letošního roku. Bude jí komedie z pera britské dramatičky Laury Wadeové Doma, jsem zlato! Divadlo premiéru chystá na sobotu 19. února.

ČTK
redakce@salonkyhk.cz