Pondělí

27. května 2024

Nyní

23°

Zítra

17°

Svátek má

V Hradci se dnes bude demonstrovat na podporu Ukrajiny

25. 2. 2022

page.Name
Na podporu Ukrajiny a jejím občanům a také s cílem veřejně odsoudit ruskou agresi se dnes v podvečer sejdou lidé na Masarykově náměstí v Hradci Králové. Demonstrace s názvem „Putine, ruce pryč od Ukrajiny“ začíná v 18.30 hodin.

Velmi rychle po čtvrtečním útoku ruských ozbrojených sil na Ukrajinu zorganizoval spolek Mluvme spolu demonstraci na podporu Ukrajiny. Uskuteční se v pátek v podvečer na hradeckém Masarykově náměstí. "Putinovské Rusko v posledních dnech překročilo hranice Ukrajiny a zahájilo na jejím území válku. Ukrajinská města jsou pod palbou. Chceme v tuto chvíli vyjádřit podporu Ukrajině a jejím občanům a odsoudit agresi, která je v rozporu s mezinárodním právem," napsali organizátoři na facebookové události, kde projevilo zájem o událost více než tisíc lidí. 

Během akce budou moci účastníci přispět na sbírku Člověka v tísni SOS Ukrajina. Happening pak zakončí modlitba za všechny zemřelé a prosba za ukončení konfliktu.

Už dopoledne se proti ruské agresi veřejně vyjádřili studenti gymnázia J. K. Tyla. Před budovou nejstaršího hradeckého gymnázia se na happeningu za mír v Evropě sešly stovky studentů.  

Akce na podporu Ukrajiny se dnes konají i v dalších městech ve východních Čechách. Už v 17 hodin se sejdou lidé v Jaroměři, o hodinu později také ve Vrchlabí.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz