Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Designové babí léto, MINT Market obsadí prostor před Náplavkou

22. 9. 2022

Designové babí léto, MINT Market obsadí prostor před Náplavkou 0 snímků
Na Smetanově nábřeží v Hradci Králové v prostoru před Náplavkou se již posedmé uskuteční designová událost MINT Market. V sobotu od 10 do 17 hodin se zde představí více než 60 značek lokálních a nezávislých designérů.

Návštěvníci marketu na místě najdou originální módu, designové doplňky, oblečení pro děti, hračky, šperky, kabelky, pásky a boty, bio kosmetiku a stovky dalších autorských výrobků přímo od českých a slovenských tvůrců. Chybět nebudou ani vybrané delikatesy. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér. Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří eventy pořádají více než deset let.

V současné době ho úspěšně provozují od Ostravy až po Plzeň, přičemž počet nových lokalit neustále roste. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým sortimentem originálního zboží, většinou ruční nebo řemeslné výroby, s vysokým zastoupením současných trendů, jako jsou například fair-trade, eko, bio, zero waste nebo upcycled,“ zvou na tuto akci organizátoři.

Návštěvníci často ocení osobní přístup a přímý kontakt s výrobci. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat své výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu,“ uvedla principálka Lenka Šašková.

Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webu: https://www.mintmarket.cz/cs/trh/hradec-kralove-7 .
Ve Facebookové události: https://www.facebook.com/events/1584860398581400 .
Na Instagramu: www.instagram.com/mintmarket.cz

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv MINT Marketu