Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Městská policie v Hradci slaví 30 let. Její historii připomíná výstava na magistrátu

6. 9. 2022

page.Name
Na magistrátu města se včera otevřela výstava ke 30. výročí vzniku hradecké městské policie. Návštěvníci expozice zjistí, jakým vývojem prošlo technické vybavení a uniformy strážníků. Také si budou moci prohlédnout různé artefakty včetně historické uniformy z 90. let. Výstava se nachází v prvním patře levého křídla magistrátu a je volně přístupná veřejnosti v rámci otevírací doby budovy.

Expozice, která včera slavnostně otevřela, má ukázat návštěvníkům historii Městské policie v Hradci Králové a symbolicky tak oslavit 30 let od jejího založení. „Myslím si, že se ukázalo, že projekt městských policií je životaschopný a velmi potřebný,“ vyjádřil se k výstavě primátor města Alexandr Hrabálek (ODS).

Součástí výstavy jsou například různé uniformy strážníků z minulosti i současnosti. „Na těch uniformách můžeme porovnat, jakou změnou jsme jako městská policie prošli. Byli jsme například prvními strážníky v republice, kteří začali používat osobní kamery. Také jsme začali využívat informační systém a k tomu komunikátory do ulic, takže strážníci v tomto byli skutečně pokrokoví. Řekl bych, že v tomto jsme předběhli i státní policii,“ řekl ředitel Městské policie Hradec Králové Miroslav Hloušek, který je v současnosti také kandidátem na primátora za ODS.

Matěj Holaň
redakce@salonkyhk.cz
Foto: MMHK