Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Na Flošně skončila průměrná sezona. Koupaliště letos navštívilo 84 tisíc lidí

15. 9. 2022

page.Name
Bezmála po čtyřech měsících provozu skončila včera sezona na hradeckém letním koupališti Flošna. Během této doby koupaliště navštívilo téměř 84 tisíc návštěvníků. Tento počet sice znamenal výrazný nárůst oproti roku 2021, v dlouhodobém měřítku ale byla letošní sezóna spíše průměrná. Rekord v návštěvnosti padl v roce 2018, kdy na koupaliště více než 119 tisíc návštěvníků. Naopak nejhorší rok byl právě rok minulý, kdy koupaliště navštívilo 59 tisíc lidí.
Třináctá letní sezóna byla svou návštěvností tou nejvyrovnanější v historii areálu, který byl otevřen v květnu 2010. Návštěvnost v jednotlivých měsících se totiž příliš neměnila. V červnu přišlo na Flošnu více než 25 tisíc návštěvníků, červencová návštěvnost skončila těsně pod 28 tisíci a v srpnu navštívilo koupaliště 28 tisíc lidí. Dobrou zprávou je, že během letošní sezóny nedošlo k žádným vážným úrazům a ošetřovány byly pouze drobnosti, jako jsou odřeniny a třísky. 
"Na konci srpna byla ve vstupu na koupaliště nainstalována automatická bezobslužná pokladna, kde si mohou návštěvníci nabíjet čipové hodinky a zakupovat vstupné. Pokladna je využívána návštěvníky hned od prvního dne instalace a v příští sezóně urychlí odbavování návštěvníků při vstupu na koupaliště. Mimo letní sezónu bude pokladna sloužit návštěvníkům Wellness studia Flošna, squashe, restaurace a fitness, protože tyto části areálu koupaliště Flošna jsou v provozu po celý rok," informoval o letošní novince provozovatel koupaliště, kterým je Správa nemovitostí Hradec Králové (SNHK).
Zatímco letošní sezona teprve včera skončila, přípravy na tu následující už podle SNHK začaly. Na příští rok je naplánováno rozšíření zastíněné plochy u dětského bazénu, přemístění dětského hřiště do klidnější části areálu a doplnění herních prvků na dětském hřišti. Ještě v říjnu by mělo být vypsáno výběrové řízení na zhotovitele této akce a vše by mělo být hotové před zahájením sezóny v příštím roce.