Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

OBRAZEM: Bezpečné nábřeží zaujalo tisíce dětí. Přijďte se podívat i vy

8. 9. 2022

OBRAZEM: Bezpečné nábřeží zaujalo tisíce dětí. Přijďte se podívat i vy 28 snímků
Davy převážně dětských návštěvníků z řad školních tříd zaplnily ve čtvrtek dopoledne Eliščino a Smetanovo nábřeží v centru Hradce Králové. Koná se zde čtvrtý ročník oblíbené akce Bezpečné nábřeží. Svou práci představují zájemcům policisté, hasiči, záchranáři, ale také strážníci nebo vojáci. Bohatý program čeká návštěvníky i během odpoledne. Akce trvá až do 18 hodin.

Ukázka policejní kynologie, záchrana tonoucího člověka, postupy bezpečnostních složek při dopravní nehodě nebo společný zásah proti aktivnímu střelci. To jsou jen příklady toho, co můžete během dnešního dne na vlastní oči vidět v centru Hradce Králové. Na Bezpečném nábřeží kromě toho můžete pohovořit se zástupci všech možných bezpečnostních a záchranných člověk a dozvědět se od těch nejpovolanějších detaily o jejich práci. Prohlédnout si také můžete veškerou jejich techniku. 

Součástí odpoledního programu budou i oblíbené závody dračích lodí, v nichž mezi sebou budou o vítězství zápolit zástupci jednotlivých bezpečnostních složek. Přijďte se podívat během odpoledne na Eliščino a Smetanovo nábřeží a uvidíte ještě mnohem víc. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Tomáš Kulhánek