Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Odstávka se protáhne. Aquacentrum otevře až 24. října

1. 10. 2022

page.Name
Aquacentrum ve stotisícovém Hradci Králové by mělo kvůli komplikacím s opravou šaten otevřít s třítýdenním zpožděním v pondělí 24. října. S opravou stavbaři začali 12. září a původně ji chtěli udělat za tři týdny v době pravidelné odstávky aquacentra. Mimo provoz bude nadále také sauna a lázeňská zóna. Ostatní služby, například masáže, kosmetika, kadeřnictví či restaurace, zůstávají v provozu, uvedla dnes radnice.

Hradecké aquacentrum je součástí areálu městských lázní a krytého padesátimetrového plaveckého bazénu. Městské lázně byly otevřeny již v roce 1933, po rozsáhlé rekonstrukci v roce 1998 v nich vzniklo aquacentrum při zachování původního vzhledu budovy a provozu vlnobití, které je technickou památkou.

Stavbaři chtěli především zamezit zatékání do šaten. Po zahájení prací zjistili, že poškození je výrazně větší, než čekali. Proti plánu museli částečně vybourat podlahu kolem bazénů až na původní dilatační spáru z roku 1932. "Podlaha se musí řádně vysušit, následně bude provedena nová izolace dilatačních spár a položeny další vrstvy betonu včetně položení nové dlažby a odtokových žlábků," uvedla radnice. Následně stavbaři udělají v šatnách sanační omítku a vymalují je.

Ostatní práce v aquacentru jdou podle plánu. Po vypuštění všech bazénů udělali technici kontrolu a servis vlnobití, vyměnili hydraulický olej v soustrojí vlnobití a ošetřili nerezové konstrukce. Pracovníci ještě vyčistí výměníky pro ohřev vody, omyjí prosklené stěny a okna a udělají dezinsekci objektu, revize tobogánu a servis vodního hospodářství.

ČTK