Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Strážníci dopadli muže, který opakovaně obtěžoval ženy v hradecké MHD

2. 9. 2022

page.Name
Hradečtí strážníci ve čtvrtek dopadli muže, který od února letošního roku opakovaně obtěžoval různé ženy v hradecké MHD. Podezřelý muž si v autobuse vždy přisedl k cizí ženě, mačkal se na ni a začal ji osahávat. Když se ženy hlasitě ohradily, neznámý přestoupil na jiný autobus.

Několik oznámení od žen, které v autobuse obtěžoval neznámý muž, dostali hradečtí strážníci od února letošního roku. Všechny oznamovatelky strážníkům městské policie řekly, že si k nim ve voze MHD přisedl neznámý muž, mačkal se na ně a začal je osahávat. Když se ženy hlasitě ohradily, neznámý přestoupil na jiný autobus.

Po dlouhých měsících se nyní povedlo strážníkům muže dopadnout. Ve čtvrtrek 1. září totiž výtržník znovu obtěžoval ženu, která ho jako první nahlásila už před sedmi měsíci. "Žena okamžitě věděla o koho se jedná, proto volala na policii i strážníkům. Těm sdělila všechny podrobnosti. Muž opět přestoupil do jiného dopravního prostředku MHD a pokračoval do centra města. Na zastávce Střelecká ho dopadla jedna z hlídek městské policie a přivolala Policii ČR," informovala mluvčí hradeckých strážníků Veronika Ludvíková.

Ještě předtím, než stihli státní policisté přijet na místo, přihlásila se strážníkům další poškozená. Muže si následně převzali policisté pro podezření z trestného činu výtržnictví.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz