Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Víkend v Hradci: Festivaly jídla, hudby i sportu. Okouknout můžete i stavbu arény

9. 9. 2022

page.Name
Víkend plný zajímavých akcí čeká Hradečáky v následujících dvou dnech. Milovníci dobrého jídla se mohou těšit na sobotní Food Truck Fest, hudební nadšenci zase jistě ocení Festival bez domova nebo koncert Vděčná srdce. V neděli si pak přijdou na své zejména milovníci sportu. Na Slavii se koná Den náborů a sportů, v centru města se uskuteční akce Město na kolech a odpoledne pak mohou fotbaloví fanoušci vyrazit na prohlídku stavby fotbalového stadionu. Více o akcích se dozvíte v našem článku.

Food Truck Fest
Kdy: sobota od 10 do 18 hodin
Kde: Náměstí 5. května

Oblíbený foodtruckový festival míří do Hradce Králové. Přijďte ochutnat jídla ze všech koutů světa na čtyřech kolech. Těšit se můžete na různorodou kuchyni a hlavně na degustační porce, díky kterým budete mít možnost ochutnat toho co nejvíc. Kromě burgerů se můžete těšit na italskou, francouzskou, asijskou kuchyni a mnoho dalšího. Přijďte strávit příjemný den na hradecké nábřeží. Na místě bude dostatek míst k sezení a odpočinku a pro děti bude připraven dětský koutek. Vstup na akci je zdarma. 

Festival bez domova
Kdy: sobota od 14 do 21 hodin
Kde: Kavčí plácek

Oblastní charita Hradec Králové zve na 6. ročník Festivalu bez domova, který se uskuteční v sobotu odpoledne na Kavčím plácku v centru Hradce Králové. Těšit se můžete na hudební skupiny Nessie, Pianka, Čert ví, Cirkus Blues nebo Cirkus ponorka. Kromě hudebních vystoupení čeká návštěvníky i netradiční módní přehlídka, výborný gulášek, příběhy lidí bez domova s ilustracemi studentů ZUŠ Střezina, netradiční zpracování komiksů nebo prezentace Hradeckých leženek. Pro děti je připravený výtvarný koutek. Vstup na netradiční festival bez předsudků je zcela zdarma, během programu se lidé budou moci blíže seznámit s problematikou lidí bez domova.

Koncert Vděčná srdce
Kdy: sobota od 16 do 20 hodin
Kde: Jiráskovy sady

Nenechte si ujít sobotní koncert Vděčná srdce pod širým nebem v Jiráskových sadech, který se uskuteční v rámci letošních Dnů ukrajinské kultury v Hradci Králové. Můžete se těšit na přehlídku ukrajinského folkloru, písničkáře Pavla Helana, hudební vystoupení ukrajinských dětí, hradeckou taneční skupinu Flamenco La Pasión nebo taneční vystoupení ukrajinské folklorní skupiny Radisť. Vstup na akci pořádanou Regionálním ukrajinským spolkem ve východních Čechách a Integračním centrem pro cizince Diecézní charity Hradec Králové je zdarma.

Město na kolech
Kdy: neděle od 9 do 11.30 hodin
Kde: start a cíl u plaveckého bazénu

Tradiční přátelská vyjížďka Hradečáků centrem našeho města se uskuteční v neděli dopoledne. Město na kolech je veřejně přístupná akce pro všechny vyznavače cyklistiky a zdravého životního stylu. Účastníci mohou absolvovat okruh centrem města a po nábřeží na kole či jiném stroji, který má kolečka a je poháněn lidskou silou (in-line, koloběžky, odrážedla, invalidní vozíky, historická kola). Během akce bude v místě startu a cíle u městských lázní připraven také bohatý doprovodný sportovní program. V závěru pak čeká účastníky losování o ceny. Vstupné pro dospělé činí 70 korun, děti se mohou jízdy zúčastnit za 50 korun. Prvních 400 účastníků pak dostane od pořadatelů pamětní tričko.
Den náborů a sportu
Kdy: neděle od 10 do 17 hodin
Kde: sportovní areál Slavia v Orlické kotlině

Druhý ročník projektu Den náborů a sportu je tu. V neděli se na hradecké Slavii představí více než 40 sportovních oddílů. Těšit se můžete na stánky s míčovými sporty, tanečními sporty, bojovými uměními a dalšími. Připraveno bude také podium s ukázkami tanečních sportů a bojových umění. Přijďte poznat královéhradecké sportovní možnosti. Děti si budou moci vyzkoušet desítky různých sportů a čekají je také soutěže o ceny a sportovní exhibice u jednotlivých stánků.

Den otevřených dveří na stavbě fotbalového stadionu
Kdy: neděle od 13.30 do 18 hodin
Kde: Multifunkční stadion v Malšovicích 

Chcete se podívat z blízkosti, jak vypadá stavba nové multifunkční arény v Hradci Králové? Šanci budete mít v neděli 11. září, kdy se na stavbě stadionu bude od 13.30 do 18 hodin konat den otevřených dveří. Přístup bude povolen od bývalého hlavního vchodu.Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz