Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Opilý řidič v ulici Na Kotli naboural šest aut a utekl. Hrozí mu až tři roky vězení

13. 3. 2023

page.Name
Škodu za zhruba 115 tisíc způsobil v sobotu dopoledne pětatřicetiletý řidič, který v ulici Na Kotli naboural hned šest aut. Následně z místa utekl, přivolaní policisté ho ale po chvíli zadrželi. Ukázalo se, že muž měl k útěku víc důvodů. Policisté mu naměřili 2,3 promile alkoholu v dechu a muž tak skončil na protialkoholní záchytné stanici. Po vystřízlivění mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tři roky vězení.

O sobotní události dnes informovali hradečtí policisté na svých webových stránkách. "V sobotních dopoledních hodinách jsme na lince 158 přijali oznámení o řidiči, který v ulici Na Kotli v Hradci Králové při projíždění okolo zaparkovaných vozidel do několika narazil a z místa nehody utíká pryč. Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří byli na místo vysláni, muže záhy zadrželi a podrobili dechové zkoušce, jejíž výsledek byl pozitivní - přes 2,3 promile alkoholu v dechu," popsala mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová. 

Ohledáním místa nehody policisté zjistili, že muž svým osobním vozidlem značky Peugeot 206 postupně narazil do dalších 4 osobních a jednoho nákladního auta. Na všech šesti autech byla odhadnuta škoda na 115 tisíc korun. Naštěstí nikdo neutrpěl žádné zranění.

Hlídka nakonec odvezla pětatřicetiletého řidiče na protialkoholní záchytnou stanici. Po vystřízlivění na záchytce mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR