Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Partnerství firmy Porsche a filharmonie spojuje přátelství

16. 3. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Spojování pevných a tradičních hradeckých značek! To nabízí spolupráce a zároveň partnerství prodejce vozů společnosti Porsche a Filharmonie Hradec Králové. Podle Václava Dernera, ředitele filharmonie, vzniklo spojení spontánně.

„Filharmonie potřebuje pro zajištění svého provozu vozový park pro přepravu hostujících umělců, zajištění běžných nákupů, služební cesty po republice i do zahraničí. Na základě referencí padl před lety výběr na prodejce vozů Porsche z Hradce Králové. Byla to dobrá volba, což potvrdila dlouhodobá spolupráce, vstřícnost personálu i kvalitní servis,“ uvedl ředitel. Partnerství si pochvaluje také Filip Klvaňa, ředitel hradeckého Porsche. „Líbí se mi, že je založené na přátelství s panem ředitelem filharmonie Václavem Dernerem, kterého si velmi vážíme,“ řekl.

Při vzájemných jednáních oba ředitelé hledali cesty, jak spolupráci prohloubit, navzájem posílit povědomí o organizacích na opačných stranách zájmových pólů. „My jako symfonický orchestr s určitým postavením v uměleckém světě a firma Porsche jako zástupce světa výrobců i prodejců aut. Filharmonie se dlouhodobě snaží rozšiřovat svůj dosah na co nejširší spektrum možných posluchačů symfonické hudby. Nebylo nám tedy cizí najít reciprocitu ve vznikajícím partnerství, kdy na jedné straně spektra může být technika a na straně druhé tak neuchopitelná věc, jako je umění,“ prozradil Derner. Mimo jiné i proto vystoupila filharmonie těsně po kovidové době s kampaní „…protože bez hudby to prostě nejde“. „A všichni víme, že bez aut dnes už také ne,“ poznamenal šéf filharmonie.

Firma Porsche je přirozeným partnerem některých akcí této hradecké hudební instituce. Součástí spolupráce je umožnit zaměstnancům i partnerům této firmy návštěvu hudebních produkcí za zvýhodněných podmínek. „Loni v říjnu jsme se stali partnerem představení Elefantazie & Petr Pan a oceán naděje, což bylo koncertní provedení muzikálů Městských divadel pražských, při němž mimo jiné účinkovali i Tomáš Klus a Ondřej Ládek alias Xindl X. Představení, které jsme podpořili, se setkalo s mimořádným ohlasem nejen u návštěvníků firmy Porsche, ale i našich partnerů a všech zúčastněných,“ prozradil Klvaňa, který se jako divák muzikálu osobně zúčastnil. „Zaujalo mě, že byl moderní a určený pro cílovou skupinu nejen starších, ale také mladých posluchačů.“

Jak vzpomíná ředitel Derner, koncert kromě své umělecké kvality působil i velmi slavnostně. „Před vstupem do Filharmonie Hradec Králové totiž bylo vystaveno a v zářivých barvách nasvíceno jedno z aut od firmy Porsche.“ Další podobnou akci oba partneři připravují na léto letošního roku. Před filharmonií na Eliščině nábřeží a na náplavce levého břehu Labe se uskuteční již tradiční open air koncert. „Loni ho na obou březích řeky sledovalo kolem 4000 posluchačů a byl to opravdový hudební happening,“ připomenul Derner, který letos ve funkci ředitele hradecké filharmonie po téměř třiadvaceti letech končí.

V této souvislosti si přeje, aby Filharmonie Hradec Králové pokračovala s novou energií ve všem, co se jí společně za tu dobu podařilo. A nebylo toho málo. „Moje působení mně dalo radost z hudby a z ohlasů, kdy spolu s mými kolegy zjišťujeme, že nasazení, které své práci věnujeme, není marné,“ prozradil šéf filharmonie, jemuž jeho partner Klvaňa z Porsche popřál klid, zdraví a v další části života, která už nebude spojena s manažerskou pozicí šéfa filharmonie, spoustu zajímavých výzev.

„Václava Dernera jsme si velmi oblíbili, je to skvělý člověk a odborník. Za dobu jeho působení v pozici ředitele vnímám velký posun filharmonie se spoustou kvalitních a vyprodaných představení,“ připomenul Filip Klvaňa, jenž si i po ukončení Dernerova angažmá přeje další přínosnou spolupráci Porsche a filharmonie. V témže duchu uvažuje i Václav Derner. „Stejně jako v životě, tak i v profesionálním světě se dobrý partner hledá těžko. Když se ale najde, je třeba takové partnerství pěstovat. Věřím tedy, že oboustranná spolupráce, jak jsme ji začali, bude přínosná pro obě strany i v budoucnosti.“