Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Začala stavba nové silnice k tenisovému centru DTJ, přibude i 88 parkovacích míst

3. 3. 2023

page.Name
Tento týden zahájili dělníci stavbu nové komunikace k tenisovému centru DTJ na Pražském Předměstí. Stávající neupravenou cestu, která je částečně tvořena betonovými panely, nahradí nová asfaltová. Úprava čeká také křižovatku na Rašínově třídě. Do lokality přibude i cyklostezka a vznikne také celkem 88 nových parkovacích míst. Celá akce vyjde na necelých 42 milionů korun. Zhruba pětinu nákladů zaplatí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), zbytek půjde z městského rozpočtu.

„Jedná se o poměrně frekventovanou lokalitu, kterou navštěvuje nejen řada řidičů, ale zároveň se zde pohybují chodci a cyklisté. Situaci v této lokalitě bylo třeba vyřešit, aby byl zajištěný bezpečnější a pohodlnější pohyb osob,“ řekl k investici investiční náměstek primátorky Lukáš Řádek (TOP09). V úterý 28. února byla oficiálně zahájena stavba, která povahu dané lokality změní.

Místo stávající panelové a z části šotolinové cesty, která vede od Rašínovy třídy, bude vybudována přibližně 350 metrů dlouhá asfaltová cesta. Poblíž areálu DTJ vznikne 64 nových parkovacích míst a podél cesty přibyde dalších 24. Pozemní komunikaci ještě doplní nová cyklostezka. Naváže na podjezd pod Rašínovou třídou a bude pokračovat podél Labe směrem k tenisovému areálu, kde se napojí na stávající cyklostezku vedoucí k vodní elektrárně Hučák.

V rámci této akce dojde také k úpravě zahrádkářské kolonie, kdy sedm pozemků se zahrádkami bude zrušeno a vzniknou v nové části. „Se všemi nájemci zahrádek se město dohodlo a místo stávajících pozemků byly nájemníkům nabídnuty zahrádky nové. Aby byl zachován stejný standard, bude do této nové části přivedena elektřina a vznikne zde i nová studna,“ informoval náměstek primátorky pro oblast správy majetku města Pavel Vrbický (Piráti).

Spolu s těmito úpravami dojde také na změnu vzdálenější křižovatky u Metuje, kdy kromě ostatních úprav bude ve Veverkově ulici bude postaven ostrůvek, aby bylo zajištěno bezpečnější přecházení přes silnici.

Celá akce je sdílenou investicí města a ŘSD. Právě etapa, kterou zaplatí ŘSD, bude zahájeno jako první. Na Rašínově třídě bude provedeno nové dopravní značení včetně vyznačení odbočovacích pruhů. Práce se dotknou také úpravy přilehlé zeleně. Zbytek investice bude ze svého rozpočtu hradit město.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz