Středa

22. května 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Klienti nejvíc ocení lidský přístup, říká realitní makléř Jaroslav Vaníček

7. 6. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Realitní makléř Jaroslav Vaníček je jednou z hlavních tváří hradecké pobočky společnosti NEXT REALITY. V rozhovoru pro Salonky hovoří o aktuální situaci na realitním trhu, svém největším profesním úspěchu nebo důležitosti lidského přístupu ke klientům. „Samotný obchod zabere minimum času, s klienty ale hovořím o všem možném z běžného života. Baví mě poslouchat ty příběhy, které jsou s nemovitostmi spojené. Pro prodávající to totiž není vždy jednoduché, s nemovitostí mají spojeno plno vzpomínek,“ říká Jaroslav Vaníček.

Jak dlouho pracujete jako realitní makléř ve společnosti NEXT REALITY?
Působím zde poslední čtyři roky. S majitelem franšízy panem Mrňákem jsme dříve spolupracovali v úplně jiné branži. Nějaký čas jsme se neviděli a pan Mrňák mezitím začal podnikat v realitách. Když jsme se poté potkali, nabídl mi, jestli bych se k němu nechtěl přidat, a já se po chvíli váhání rozhodl, že do toho půjdu.

Měl jste dřívější zkušenosti s realitními makléři z druhé strany jako klient?
Před lety jsme sháněli dům a pamatuji si, že realitní makléři, kteří mi představovali domy, neměli o těch nemovitostech skoro žádné informace. Opravdu jsem z jejich služeb nebyl nadšený a nikdy jsem neměl ani pomyšlení, že bych sám šel do této oblasti pracovat.

Kolik lidí pracuje na hradecké pobočce?
Celkem osm makléřů včetně pana majitele.

Co by měl podle vás umět dobrý realitní makléř?
Určitě by měl vědět co nejvíce o své práci a zároveň mít lidský přístup. Když navážu na svůj zážitek z pozice kupujícího, když jsem se později pustil do realit, řekl jsem si, že to budu dělat úplně jinak. Neustále se o to snažím a snad se mi to i daří. Svědčí o tom velmi pěkné reference na stránkách NEXT REALITY pod mým profilem. Klienti podle těch referencí nejčastěji oceňují právě ten lidský přístup. Samotný obchod zabere minimum času, s klienty ale hovořím o všem možném z běžného života. Baví mě poslouchat ty příběhy, které jsou s nemovitostmi spojené, pro prodávající to není vždy jednoduché. S nemovitostí mají spojeno plno vzpomínek.

Když k vám přijde nový klient, který chce prodat nemovitost, jak dlouhý a složitý proces pro vás v tu chvíli začíná?
V první řadě si s tím klientem musíte sednout. Důležité je také netlačit na klienta, že my jsme ti nejlepší a jediní správní realiťáci. Myslím, že služby realitních kanceláří se za poslední roky hodně zlepšily a vesměs to všichni dělají dobře. Jde ale o to něco navíc, zajímat se nejen o obchod, ale i o toho člověka.

Říkal jste, že pracujete jako realitní makléř čtyři roky. Kam byste se chtěl v budoucnu ještě posunout?
V roce 2020 vyšel nový realitní zákon, podle kterého mohou makléře dělat jen lidé s certifikací a kvalifikací. Díky tomu se obecně kvalita realitních makléřů zlepšila. Musíte znát trochu z práva, ekonomie, stavebního zákona a podobně. Těch oblastí je poměrně hodně, a je proto potřeba se neustále dál a dál vzdělávat. Společnost NEXT REALITY nám nabízí různá školení, vzdělávací programy a teambuildingy, což je pro náš profesní rozvoj velká výhoda.

Pokud by naši čtenáři chtěli prodávat nebo kupovat nemovitost v Hradci Králové, proč by si měli vybrat právě NEXT REALITY?
Jsme jedna z největších realitních kanceláří a působíme po celé České republice. Zkušenost s námi má obrovské množství klientů. Naší výhodou je léty ověřená spolehlivost a kladné reference klientů. Snažíme se svou práci dělat co nejkomfortněji pro klienty s individuálním lidským přístupem.

Jak je na tom aktuálně realitní trh v Hradci Králové?
Mám pocit, že aktuálně je ta situace těžká úplně všude. Ještě před dvěma lety bylo možné za přepálené ceny prodat s nadsázkou i kadibudku. Situace se teď ale vrací do normálu. Aktuálně se situace na trhu obrátila a je převis nabídek, zatímco poptávek je minimum. O to víc se teď realitní makléři musí snažit dělat svou službu kvalitně, protože teď už to opravdu není tak, že okamžitě prodáte cokoliv. Například před rokem nebyl v celém Hradci žádný
investiční byt 2+kk nebo 2+1. Aktuálně jich je na trhu minimálně 50. Je to mnohem víc o vyjednávání, kupující si už nebojí říct o slevu. Poslední roky si určoval pravidla hry prodejce, teď se to stalo a lidé a trh si na to musí zvyknout.

Co považujete za svůj největší profesní úspěch, na co jste opravdu pyšný?
Podařilo se mi zprostředkovat prodej vily u panelů na Novém Hradci. Dvě nebo tři realitní kanceláře si na to přede mnou vylámaly zuby. Je to unikátní místo, ze kterého máte Hradec jako na dlani. Podařilo se nám udělat prezentaci a ke spokojenosti kupujícího i prodejce dotáhnout obchod. To byl můj největší obchod.