Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Odměna za vysvědčení? Vyrazte s dětmi do aquacentra, muzea nebo na Bílou věž

30. 6. 2023

page.Name
Tisíce školáků si dnes dopoledne v Hradci Králové odnesou domů vysvědčení. Pokud ještě přemýšlíte nad tím, kam s dětmi za odměnu vyrazíte, nabízíme vám hned tři tipy. Tradiční akci připravilo hradecké aquacentrum, kam mohou děti do 10 let od pátku do neděle úplně zdarma. Podmínkou je přinést vysvědčení, na kterém není horší známka než trojka. Speciální akci pro děti můžete dnes využít také v Muzeu východních Čech na Eliščině nábřeží nebo na Bílé věži.

Vstup zdarma do aquacentra platí od pátku do neděle pro děti do 10 let s dobrým vysvědčením. "Na takovém vysvědčení, které bude bezplatnou vstupenkou do aquacentra, nesmí být čtyřky nebo pětky, případně hodnocení dostatečný a nedostatečný. Bezplatné vstupné platí pouze pro školáka, nevztahuje se na jeho doprovod," informoval na svém webu provozovatel městských lázní Správa nemovitostí Hradec Králové. 

V areálu aquacentra je možné vyzkoušet skluzavku a různé hry, podvodní sopky, vodní clonu, protiproud nebo 82 metrů dlouhý tobogán se světelnými efekty. K dispozici jsou také dětský koutek se skákacím hradem či vířivé a masážní bazénky, v rekreačním bazénu je navíc každých třicet minut umělé vlnobití.

Součástí aquacentra je i SAUNA & SPA zóna, kde lze relaxovat ve finské sauně a ochlazovat se v ledové studně, případně strávit čas v odpočívárnách a příjemnými prvky. Od 1. července je vstup do Sauna & SPA zóny v ceně vstupného. Spojovací chodbou v areálu je možné se dostat do sousedního padesátimetrového bazénu, kde mohou návštěvníci s dětmi využít také dětský bazének s atrakcemi a hračkami. Otevřená je i Slunná loučka nebo bar u vody.

Odměnu za vysvědčení přichystala pro školáky i Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. V pátek 30. června zve na prohlídku Bílé věže všechny žáky do 15 let věku. Za vstup zaplatí jen symbolickou jednu korunu. Z důvodu zvonění na zvon Augustin u příležitosti 157. výročí bitvy u Hradce Králové bude dnes otevřeno do 17.30 hodin, poslední vstup na ochoz v je tak možný o půl páté odpoledne.  

Speciální akci pro školáky si na dnešek připravilo i Muzeum východních Čech. Děti mohou po předložení vysvědčení dnes od 10 do 17 hodin zdarma navštívit výstavu Doteky Afriky. "Na děti čeká zábavný kvíz ve výstavě Doteky Afriky. Dozví se v něm spoustu zajímavostí ze života afrických zvířat. Jejich úkolem bude poznat, jakému zvířeti patří tlapka nebo srst na fotografiích. Bude možné si sáhnout třeba na srst žirafy nebo na kopyto zebry. Nakonec na děti čeká za jejich snahu malá odměna. Program je vhodný pro děti od 6 let," informuje muzeum.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: SNHK, HKVS, MVČ