Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

VIDEO: Mezi odpadky a bezdomovci. Strážníci našli miminko v drogovém doupěti

16. 6. 2023

page.Name
Přímo v drogovém doupěti obývaném feťáky a bezdomovci nalezli ve středu hradečtí strážníci malé miminko. V naprosto nevyhovujících hygienických podmínkách v polorozbořeném domu plném odpadků mělo miminko postýlku i kočárek. Matka dítěte strážníkům přiznala, že je uživatelkou drog a nedochází na nařízenou ambulantní péči. Matka i malá holčička byly odvezeny na vyšetření do nemocnice, celou situaci teď řeší policisté i OSPOD.

Operační pracoviště městské policie přijalo ve středu ráno žádost o vyslání hlídky do polorozbořeného domu obývaného bezdomovci a feťáky. Oznamovatel uvedl, že se v „drogovém doupěti“ nachází žena s maličkým dítětem. Po příjezdu na místo strážníci vstoupili do domu, kde mezi odpadky ležel spící muž, ve kterém strážníci poznali místního bezdomovce. Na dotaz, zda se zde nachází dítě, zakřičel, „vylez“ a opět usnul.

"Žena odhrnula špinavou plentu, za kterou se nacházely hromady nepořádku, dětská postýlka a vzlykající dítě. Matka odmítla zkoušku na přítomnost návykové látky, ale sdělila, že je uživatelkou a má nařízenou ambulantní péči, kam však nedochází. Vzhledem k celé situaci byla na místo přivolána Policie ČR i pracovnice OSPOD," popsala událost mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová. 

Otřesné podmínky, ve kterých malá holčička pobývala, jsou vidět na videu, které hradečtí strážníci zveřejnili.

Malá holčička byla společně s matkou převezena do nemocnice k vyšetření. Událost bude řešena oddělením sociálně právní ochrany dětí.

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Městská policie Hradec Králové