Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Víkend v Hradci: Burger festival bude po roce opět u Futura

2. 6. 2023

page.Name
Týden se s týdnem sešel a máme tu tak další sbírku víkendových akcí. V prosluněném Hradci se odehrají tradiční akce, jakými jsou například Burger street festival, který je každoročně pořádán u OC Futurum na Moravském předměstí. Můžete se těšit i na Kreatfest, kde si vyzkoušíte různé umělecké aktivity díky workshopům zkušených školitelů. V pátek večer navštivte Noc kostelů Open air, dozvíte se více o kostelech a jejich historii, a navíc si poslechnete skvělou muziku. Na své si přijdou i fanoušci vinylu, konkrétně v sobotu od 14 hodin v Rotundě. A pokud by si někdo chtěl ve slunečném počasí zasportovat, budou tu pro něj Hradecké sportovní hry. Tak s chutí do toho!

Kreatfest

Kdy: v pátek a v sobotu

Kde: Tomkova ulice

Na festival kreativního učení KreatFest zve Centrum uměleckých aktivit. Pedagogům, lektorům, edukátorům, ale i zájemcům o nové metody výuky, připravuje několik seminářů a workshopů. Prostor bude i na setkání s profesionály z mnoha zajímavých oborů. Program bude probíhat od 2. do 3. června v prostorách Centra uměleckých aktivit v Tomkově ulici. KreatFest by měl vnést nový vítr do škol, kulturních institucí i tam, kde probíhají jakékoliv vzdělávací aktivity pro mládež i veřejnost. Během dvou dnů se proto budou moct návštěvníci ponořit do zábavných, odvážných a leckdy i velice intenzivních metod učení. Program KreatFestu je velice nabitý. Zájemci si proto mohou vybrat buď celodenní vstup nebo jen workshop, který je zajímá. Kapacita jednotlivých workshopů je omezená.

Burger street festival

Kdy: od pátka až do neděle

Kde: u OC Futurum

Milujete burgery? Tak to jste u nás správně. Přímo k vám do Hradce přivezeme ty nejvymazlenější burgery z celé země. Jen na Burger Street Festivalu ochutnáte kousky, za kterými byste jinak museli jet přes celou Českou republiku. A nemusí v nich být jen hovězí. Máme burgery vegetariánské, veganské, s bezlepkovou houskou. A co třeba zkusit místo hovězího třeba lososa? I takové speciality u nás najdete. Jako správní burgeromaniaci víme, že k skvělému jídlu patří i skvělé pití. A na konec i sladká tečka. To zní dobře, že? A kolik vás to bude stát? Nic! Vstup na Burger Street Festival je vždy zdarma. Program si můžete užít dosyta a je jen na vás, kolik toho ochutnáte.

Noc kostelů open air

Kdy: v pátek ve večerních hodinách

Kde: Kavčí plácek

Musí mít kostel vysokou věž a čtyři stěny? Tradiční představu nabourá Křesťanské společenství Mozaika v pátek 2. června během Noci kostelů. V Hradci Králové pořádá Open Air Program v Lodivadle na Kavčím plácku. Těšit se můžete na koncerty populární slovenské kapely Espé a tuzemských kapel Lévi a Dotek. V průběhu Noci kostelů vás Mozaika zve také na prohlídku svého zázemí, kde si během tour mezi kostely můžete dát kávu. Mozaiku najdete v ulici Mýtská 2 v historickém centru, a to v pátek 2. června od 16 do 21 hodin. Od 21:30 pak v kavárně pokračuje chilli out v podobě nočních chval Youth Worship z mozaikové mládeže. V rámci Noci kostelů se otevřou v celé zemi dveře kostelů křesťanských církví. Budou se konat prohlídky, besedy, koncerty a další zajímavý program.

Hradecké sportovní hry

Kdy: sobota od 10 hodin

Kde: Smetanovo nábřeží

Hradecké sportovní hry jsou dlouhodobý všestranně prospěšný projekt, který na základě dlouholetých zkušeností vytváříme v Hradci Králové.  Hradecké sportovní hry se zaměřují na rozvoj sportovní činnosti. Rovněž usilujeme o zvýšení povědomí a budování dobrého jména východočeského regionu, města Hradec Králové a místního sportu. Akce je součástí cyklu Královéhradecká nábřeží. Součástí akce je i dětský den.

Vinyl párty

Kdy: sobota od 14 hodin

Kde: Rotunda Lounge Café

Takové malé jubileum. Již 5. ročník open air vinyl párty pro všechny punx, skins, mods, rude boys, rokers, teddy boys, rockabilly, psychobilly, glam rockers, rastafarians a prostě pro všechny lidi a milovníky poslechu vinylových desek. Vemte ženy, vemte děti. Vemte babičky a dědečky, i krmení pro rybičky a kachničky. K poslechu a tanci zahrají Dj Tomato Boy, DJ Karlos a dost možná DJ Melody Boys alias Valda popřípadě někdo jiný, což budeme ještě postupem času řešit. Celá akce je bez vstupného, pouze s dobrovolným příspěvkem pro DJ' s.

 

Matěj Holaň, hkinfo.cz
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: hkinfo.cz, burgerstreetfestival.cz, nockostelu.cz