Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Víkend v Hradci: Co dělat, když nejdete na rokáč?

9. 6. 2023

page.Name
Po týdnu se opět hlásíme s tradičním přehledem víkendových akcí. Konec týdne v Hradci ovládá světoznámý festival Rock for People, kde se představí spousta světových kapel a umělců. Tentokrát jsme víkendový přehled tedy pojali trochu jinak – co v Hradci dělat, pokud zrovna nejdete na rokáč? Pokud jste fanoušci botaniky, elektronické hudby či se chcete podívat na farmářské trhy, tak máte vyhráno. A máme tu pro Vás i akci pro děti, nedaleko stříbrňáku budou v lese hledat večerníčky. Tak s chutí do toho!

Víkend otevřených zahrad

Kdy: sobota a neděle od 8 hodin

Kde: Zahrada léčivých rostlin (nedaleko Strojárny)

O víkendu se zájemcům o botaniku otevře unikátní hradecká Botanická zahrada. Vstupné bude zdarma, navíc si můžete projít zahradu i s komentovanou prohlídkou. Ve venkovním areálu zahrady najdete např. kolekce pivoněk a růží, výukové systémy – poznávací botanický, fytoterapeutický a toxikologický systém. Můžete si také projít Naučnou stezku farmacie a seznámit se s jednotlivými vědními oblastmi farmacie. Pro lepší orientaci v areálu zahrady budou k dispozici studenti Farmaceutické fakulty UK, kteří návštěvníkům podají informace.

Pohádková cesta: Les plný večerníčků

Kdy: sobota od 8:30

Kde: zastávka MHD Hájovna

V jednom kouzelném lese hned za sedmero borovicemi a starým bukem se rozkládá velké království plné pohádkových bytostí. Na trase děti projdou 8 stanovišť, kde číhají 2–3 pohádkové bytosti. Děti (případně rodiče) plní u pohádkových bytostí jednoduché úkoly, odměnou jim jsou razítka do hrací karty a na konci sladká odměna. Vhodné pro děti od 0–8 let.

Farmářské východočeské trhy

Kdy: sobota od 9 hodin

Kde: Tylovo nábřeží

Další farmářské trhy na Tylově nábřeží, tentokrát s Farmou Kejklíček a výrobou sýrů z kravského mléka. V sobotu se můžete těšit kromě nákupů i na zajímavost v podobě výroby sýra. Ve spolupráci s Farmou Kejklíček jsme pro vás, a hlavně vaše děti připravili zase něco nového. Dozvíme se, co je potřeba k tomu, aby z mléka vznikl sýr, jaké jsou druhy sýra a jak se dá dál zpracovávat. Ale hlavně, budeme tvořit vlastní sýr. Děti budou moci ochucovat různými bylinkami a kořením. Hotovou dobrotu zatavíme do fólie a opatříme náležitě vyzdobenou samolepkou. A aby toho nebylo málo, kdo bude chtít, vyrobí si ještě papírový košíček, ve kterém si bude moci svůj produkt odnést pyšně domů.

DJ Tráva – open air

Kdy: sobota od 16 hodin

Kde: Rotunda Lounge Café

Už tuto sobotu proběhne v Rotundě další festival elektronické hudby. Tentokrát bude headlinerem noci legendární punkáč DJ Tráva – čtyřnásobný DJ roku podle čtyř různých časopisů. Tráva začal s profesionálním dj-ingem v roce 95, kdy se stal residentem legendárního klubu Bunkr. O rok později se přesouvá do nejproslulejšího českého klubu ROXY, kde se stal od začátku residentem. Tráva byl členem projektu Significant Other, kteří vydali nezapomenutelné album Mongo.Love. Kromě toho byl jeho track součástí kompilace legendárního Café del Mar.

Matěj Holaň, hkinfo.cz
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: hkinfo.cz