Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradec přes léto opraví několik sportovišť, dá do nich 15 milionů korun

12. 7. 2023

page.Name
Technické služby Hradec Králové (TSHK) opraví přes prázdniny několik sportovišť. Celkem do nich radnice investuje asi 15 milionů korun. Největší oprava za 5,3 milionu korun se bude týkat sportovní haly v Třebši, která dostane úsporné osvětlení, novou obrazovku s časomírou a opravenou palubovku, uvedl dnes náměstek primátorky pro správu majetku Pavel Vrbický (Piráti).

„Největší opravu čekáme ve sportovní hale v Třebši, kde nejprve nainstalujeme nové osvětlení. Úsporná světla potom doplníme moderní LED obrazovkou s novou časomírou,“ říká k naplánovaným pracím náměstek primátorky pro správu majetku Pavel Vrbický. Nová obrazovka nahradí stávající s chybami a umožní kompletní řízení celé haly včetně sirén. Řemeslníci v hale navíc povrchově opraví i sportovní podlahu s barevným vyznačením jednotlivých hřišť. „Opravou chceme zvýšit celkovou úroveň kvality pro sportovce a pro mezinárodní akce,“ vysvětluje Vrbický. Rekonstrukce pro halu v Třebši vyjdou na téměř 5,3 milionu korun včetně DPH a proběhnou především v létě. Nejdéle bude trvat oprava podlahy s předpokládaným koncem 20. září.

Rozsáhlá rekonstrukce za více než pět milionů korun začne ještě v červenci také areálu TJ Dynamo Plácky. Stavbaři na místě zmodernizují hřiště na plochu s umělým trávníkem a síťovým záchytným systémem. Vybudují také workoutové hřiště k posilování těla vlastní vahou. Stavba potrvá přibližně tři měsíce.

Dalších téměř 4,5 milionu korun budou přes léto stát výměny a opravy herních ploch. Na konci července jako první dokončí TSHK opravu antukové plochy v městské části Rusek. Na konci srpna bude následovat oprava poškozených míst tartanové dráhy na hřišti Základní školy Mandysova. „Dráhu a doskočiště musíme opravit především kvůli prasklinám od kořenů. Obnovíme vrchní vrstvu a celou dráhu nově nalajnujeme,“ říká vedoucí střediska sportoviště TSHK Michal Koťan. Opravě se nevyhne ani sportovní areál Bavlna. Od července do konce září tu pracovníci vymění poškozený umělý fotbalový trávník.

Největší aktuální sportovní stavbou v Hradci Králové je nyní dokončovaný fotbalový stadion za 763 milionů korun. Radnice jej buduje od srpna 2021. První utkání by na něm měl prvoligový fotbalový klub FC Hradec Králové odehrát 5. srpna. Letos na jaře město za více než 21 milionů dostavělo novou kanoistickou loděnici na břehu Orlice.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: TSHK