Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Krytý plavecký bazén čeká od pondělí odstávka, uzavřen bude do 12. srpna

21. 7. 2023

page.Name
Padesátimetrový krytý bazén na Eliščině nábřeží bude od pondělí 24. července uzavřen. Během následujících 19 dnů zde proběhne pravidelná letní odstávka, během které řemeslníci vymění podhledy ve sprchách a nainstalují nové osvětlení v bazénové hale. Znovu otevřít by se mělo v sobotu 12. srpna. Během odstávky krytého bazénu bude nadále otevřeno vedlejší aquacentrum i slunná loučka.

"Správa nemovitostí Hradec Králové připravuje odstávky na letní prázdniny z důvodu provádění prací, které nelze provést za běžného provozu. Návštěvníci ale nadále mohou v létě využívat jiné možnosti koupání, jako je aquacentrum v městských lázních nebo letní koupaliště Flošna," uvedla mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Rohlíčková.

Hradecké aquacentrum je otevřeno po celé prázdniny každý den od 10:00, ve všední dny do 21:00, o víkendech a svátcích do 20:00. Sauna je o letních prázdninách otevřena od 11:00 zdarma. Každý pátek od 14:00 mají děti do 15 let vstup za polovinu. Odstávka aquacentra v městských lázních je naplánována na září, a to v termínu od 11. do 22. září.

Městské lázně byly otevřeny v roce 1933, po rozsáhlé rekonstrukci v roce 1998 v nich vzniklo aquacentrum při zachování původního vzhledu budovy a provozu vlnobití. Nedaleko centra Hradce Králové u řeky Orlice je v provozu také letní koupaliště Flošna. O prázdninách je otevřeno ve všední dny od 6:00, a to až do večerních hodin. O víkendech se otevírá v 9:00. V ceně vstupného jsou všechny atrakce bez omezení. Děti do výšky 120 centimetrů mají vstup zdarma.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: SNHK