Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Chceme, aby si lidé mohli vybrat ze široké nabídky

13. 4. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Ve svých 20 letech dostal Vojtěch Pešek příležitost stát se členem týmu Porsche Hradec Králové jako juniorský prodejce. Za jediný rok se osvědčil natolik, že se stal jako prodejce ojetých vozidel jednou z tváří úspěšné hradecké společnosti. Právě k ojetinám se podle něj zákazníci v poslední době kvůli inflaci a s ní souvisejícím vysokým cenách častěji obrací. Jaké výhody má koupě ojetého vozu právě v Porsche Hradec Králové? Ze kterých značek můžete vybírat? A jak je na tom aktuálně český trh s automobily? Odpovídá prodejce ojetých vozidel společnosti Porsche Hradec Králové Vojtěch Pešek.

Jak dlouho v Porsche Hradec Králové pracujete?
Právě teď to bude přesně jeden rok. Zkoušel jsem předtím i jiná dealerství, ale většina firem shání na prodej někoho, kdo už má nějaké zkušenosti s prodejem aut. Nestačí jim, že už něco umíte, pokud jste neprodávali přímo auta. Ty zkušenosti je tak velmi těžké získat. V Porsche Hradec Králové mi tu šanci dali a za to jsem moc vděčný. Byl jsem zde na praxi už během studia a navíc tady už zhruba o půl roku dříve začal pracovat jeden z mých spolužáků ze střední školy. Začal jsem fungovat v rámci prodeje nových vozů, teď jsem po odchodu některých kolegů přešel k prodeji ojetých vozů.

Co by se při prodeji ojetých vozů mohlo vylepšit?
U nás byl problémem nedostatek levnějších vozů. I u ojetých aut jsme se pohybovali v cenách od půl milionu korun. Chceme tedy teď nabídnout zákazníkům i tu levnější kategorii ojetin za řekněme 200 nebo 300 tisíc korun, aby si mohli vybrat ze široké nabídky včetně možností, které jsou pro ně cenově dostupnější. Uvědomujeme si, že ne každý si může dovolit auto za půl milionu a dražší.

Jak velký podíl prodeje u vás tvoří ojetiny?
Prodáváme zhruba 600 nových a 300 ojetých vozů ročně. Samozřejmě záleží na trhu. Lidé jsou v posledním období vzhledem k situaci ve společnosti opatrnější, víc šetří a trh lehce upadá. Poptávka po autech není taková, jako byla třeba rok zpátky. Věříme ale, že se situace brzy zlepší.

Přiklánějí se lidé v poslední době vzhledem k vysokým cenám a snahám šetřit spíš k ojetým vozům?
Řečí čísel vysoká inflace opravdu uškodila novým vozům a lehce pomohla ojetým. Tím, že se zdražily nové vozy, je větší poptávka po těch bazarových. V posledním období byl na trhu i nedostatek aut, to už ale neplatí. Zákazníci mají z čeho vybírat i na trhu ojetin.

Pokud k vám přijde zákazník s cílem koupit si u vás ojetý vůz, jaký výběr ho zde čeká?
Primární jsou pro nás vozy z koncernu Volkswagen Group, jako jsou značky Škoda, Volkswagen, Seat nebo Audi. Nabízíme ale i vozy mimo koncern, byť těch je u nás určitě méně. Například u vozů Škoda máme ale od každého modelu několik kusů, ze kterých si můžete vybrat. Případně jsme i schopní v rámci dohody se Škodovkou některá auta zabukovat. Takže jako zákazník na to auto chvíli čekáte, ale máte ojetinu podle vašich představ, která má najeto třeba jen 10 tisíc kilometrů.

Proč by si lidé měli přijít pro ojeté auto právě k vám?
Máme tady širokou nabídku automobilů a všechna ojetá auta prodáváme přes program Škoda Plus, což pro zákazníky znamená jistotu kvalitních vozů prověřených autorizovaným servisem. Všechny vozy označené tímto programem splňují přísná kritéria kvality a jsou tedy zárukou dlouhého a spokojeného užívání bez obav z neznámého původu nebo špatného technického stavu. U nás dostáváte záruku i na ojeté vozy.