Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Na Tylově nábřeží se zítra uskuteční farmářské trhy. K vidění bude i traktor

14. 4. 2023

page.Name
Už zítra proběhnou na Tylově nábřeží farmářské trhy, které nově pořádá nezisková organizace Městské trhy z.s. Kromě prodeje potravin od místních farmářů a zemědělců se můžete těšit na bohatý doprovodný program pro děti, který bude nejen zábavný, ale i edukativní. Akce začíná v 9 hodin dopoledne.

Tradiční farmářské trhy loni ukončily svou činnost, malovýrobci se tak rozhodli vzít iniciativu do vlastních rukou a založili tak spolek Městské trhy z.s., který nově trhy zaštiťuje. „Farmářské trhy jsou totiž jedním z klíčových distribučních kanálů pro prodej našich výrobků. Zároveň je vnímáme jako důležitý sociokulturní prvek, který by neměl v žádném krajském městě chybět,“ říká Jakub Erler, organizátor akce.

Podle něj mají trhy sociální přesah, i co se týče ekologie. Díky nim se usnadňuje nákup, takže zákazník nemusí jezdit od výrobce k výrobci. Trhy se budou pořádat na Tylově nábřeží pravidelně dvakrát do měsíce, chybět nebude doprovodný program a možnost občerstvení.

Doprovodný program

  • Edukace návštěvníků v oblasti zpracování potravin, zemědělství a řemesel s tím spojených
  • Praktické ukázky
  • Tematické dílny pro děti
  • Exkurze ke zpracovatelům a chovatelům

Tuto sobotu se navíc organizátoři zaměří na seznámení návštěvníků se životem na malé rodinné farmě, která se zaměřuje na chov skotu. Děti si budou moci prohlédnout traktor a všechny jeho části.

 

Matěj Holaň
matej.holan@salonkyhk.cz
Foto: vychodocesketrhy.cz